CPU-GPU çok ısınıyor

Daha fazla  
RAM
16GB DDR4 3200MHZ
Ekran kartı
RTX 3070 MAXP
İşlemci
i7-11800H
Merhaba, oyunlarda CPU ve GPU ısısının çok olduğunu fark ettim. Fanları ve bilgisayarı temizledim ama sonuç değişmedi. Yazılımsal bir sorun olabilir diye sıfır kurulum yaptım yine bir şey değişmedi. Termal macunu 1 yıldır yenilemiyorum onunla ilgili olabilir mi? Ayrıca.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki aynı modele sahibim, bu testi yapan arkadaşın aldığı değerler çok iyi. Bu sorunu nasıl çözebilirim, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    338,2 KB · Görüntüleme: 30
  • 2.png
    2.png
    60 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun termal macun olabilir, zaten temizlemişsiniz.

Termal macun ısıyı 20 derece kadar düşürür mü? Bunun sıklığı nedir herkes farklı bir şey yazmış kimileri 2 yılda bir yenileyin demiş, bilgilendirir misiniz?

Kullanımınıza göre oyun ağırlıklı ise 6 aya kadar düşürebilirsiniz temzilik ve termal macunu değiştirmeyi ancak termal macunu kaliteli bir şey sürmenizi öneririm.

Termal macun ısıyı 20 derece kadar düşürür mü? Bunun sıklığı nedir herkes farklı bir şey yazmış kimileri 2 yılda bir yenileyin demiş, bilgilendirir misiniz?

Laptop olduğu için yine sıcak çalışacaktır ama böyle abartı olmaz. Termal macun kalitesiz ise bir kaç ay sonra da sıkıntı çıkarabilir 2 yıl dendiği için illa 2 yılda bir bakım yapılmaz. Siz yapamıyorsanız kaliteli kendiniz bir macun alın (bilgisayarcınız kazıklayabilir) ve bir bilgisayarcıda yenileyebilirsiniz.

Termal macun yüksek ısı da kötü olmuştur zaten. Kaliteli bir termal macun alıp hem ekran kartına hem işlemciye sürün. Yüksek ısı yüzünden CPU frekans düşürüp kötü performans almanı sağlayabilir.

Kullanımınıza göre oyun ağırlıklı ise 6 aya kadar düşürebilirsiniz temzilik ve termal macunu değiştirmeyi ancak termal macunu kaliteli bir şey sürmenizi öneririm.
Termal macun yüksek ısı da kötü olmuştur zaten. Kaliteli bir termal macun alıp hem ekran kartına hem işlemciye sürün. Yüksek ısı yüzünden CPU frekans düşürüp kötü performans almanı sağlayabilir.
COOLER MASTER MASTERGEL MAKER NANO PARTİKÜLLÜ TERMAL MACUN R2 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bunu kullanmayı düşünüyorum, iyi midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı