CPU Fan Error

Flakel

Hectopat
Arkadaşlar, merhaba. Okumadan önce yüklediğim videoyu izlerseniz daha iyi olur. Kule tipi soğutucu aldım fakat fanı ilk taktığımda dönmemişti ben de dokunmuştum daha sonrasında sorunsuzca 4 gün kullandım. Bu sabah PC'yi açtım ve CPU fanı dönmüyordu. Kabloyu çıkarıp taktım, ne yaptıysam "CPU Fan Error" dedi. Sonra dokunsam düzelir mi dedim, dokununca dönmeye başladı ve yine düzeldi. Sorum şu, ben bu ürünün aynısından değişim talep etsem yeni alacağımda da bu sorun olur mu yoksa bana gelen ürün mü arızalı sizce sadece? Çünkü değişim yerine iade edip farklı markada alabilirim o yüzden. Konuya hakim olan birisi yardımcı olabilir mi lütfen vize haftam başlamadan sorunu çözmem gerekiyor. :(

Video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
En önemli yerinde kesmişsin videoyu. İşlemci yuvan fana çok az enerji veriyor gibi. BIOS'ta hiç fan ayarı yaptın mı? DC/PWM ayarını kurcaladın mı?
Evet recep abi, o konuda bir sorun yok yani atıyorum 70 derecede %70 hızla dönsün diyorum; o şekilde dönüyor. Gereken gücü veriyor fana. Önceden stok soğutucuyla böyle bir problem yaşamamıştım ki o 2200 RPM'e kadar çıkıyordu. BİOS'u default ayarlara da çevirdim. Yine devam ediyordu sorun. Standart, stealth, turbo modlarını da denedim, minimum RPM'i 600'e çıkardım 200'den yine devam ediyordu. En son elimle değdim ve dönmeye başladı. Sanki bir şey sıkışmış gibi ama toz bile yok hiç bir şeyle teması da yok fanın eminim. Ne yapmam gerekiyor recep abi aynısıyla değişim mi istemeliyim yoksa başka marka mı bakmalıyım sizce?

NOT: ben bunu ilk taktığımda da elimle değince çalışmaya başladı bende herhalde bir şey sıkışmıştır deyip kullanmaya devam ettim 4 gün sonra sabah uyandığımda bilgisayarı açtım ve yine aynısı oldu. Yani 4 gün normal bir şekilde kullandım.
@Recep Baltaş Abi sanırım bildirim altta kaldı görmedin o yüzden tekrar etiketliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı