Çözüldü CPU fan hızı nasıl ayarlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ConnorKenway

Hectopat
Geçen gün bilgisayarıma format attıktan sonra CPU kullanımı değerlerim %20 civarına geldiği anda hatta altına bile inse CPU fanım hızlı bir şekilde çalışmaya başlayıp çok ses çıkarıyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim? Önceden böyle olmuyordu sadece oyunlara girdiğimde ya da CPU değerleri çok yükseldiğinde yüksek hızla çalışmaya başlıyordu. İnternette biraz dolandım ve Speedfan indirdim fakat pek beceremedim kısaca CPU fan hızını nasıl ayarlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda program başlığına aldırma progamda uygun cfg yi bulabilrsen senin kasana uygun olan çalıştrabilirsin programı kullanmasını öğrenmek için izle çok basit.

Geçen gün bilgisayarıma format attıktan sonra CPU kullanımı değerlerim %20 civarına geldiği anda hatta altına bile inse CPU fanım hızlı bir şekilde çalışmaya başlayıp çok ses çıkarıyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim? Önceden böyle olmuyordu sadece oyunlara girdiğimde ya da CPU değerleri çok yükseldiğinde yüksek hızla çalışmaya başlıyordu. İnternette biraz dolandım ve Speedfan indirdim fakat pek beceremedim kısaca CPU fan hızını nasıl ayarlayabilirim?
SpeedFan ile hızı kontrol etmeniz mümkün, fakat fan hızına karışmanızı tavsiye etmem.

BIOS ile fan ayarı yapılabilir. Oradan ısıya göre fanınızın kaç RPM hızla döneceğini ayarlayabilirsiniz.
Veya program ile Speedfan Kurulum ve Ayar Rehberi

Geri
Yukarı