CPU fan kablosu nasıl çıkartılır?

Sanırım öyle. Tüm vidaları çıkartıp, soğutma bloğunu havaya kaldırıp tekrar takıyorum. Ortadan hafiften bastırıyorum bir yer yukarıda bir yer aşağıda olmasın diye. Sonra da vidaları hepsinin eşit olacak şekilde bir miktar sıkıyorum. Sonra tamamen sıkıyorum.

Bu şekilde doğru, sorun olmaması lazım.

Bu şekilde doğru, sorun olmaması lazım.

Termal macunu gereğinden fazla sıktığımı düşünmüyorum. İyice yaydım. Kablolardan zaten bir tanesini çıkarmıştım o da tam takılı. Geriye sıvı soğutma bloğu kalıyor. Yarın bilgisayarcıya götürüp bakmam benim için daha iyi olacak gibi. Benim içinde deneyim olmuş olur.

@Marix belki biraz sıvı soğutmayı hızlı çekip çıkartmış olabilirim. Ayak kilidi vs. açık kalmış olabilir mi? Veya başka bir şey olmuş olabilir mi?

Son düzenleme:
Öncesinde normal çalışan soğutucu, macun değişimi sonrasında aşırı ısınıyorsa, ya blok ya da macunda bir şey var.

BIOS'a girip CPU fan kısmına bir bakın, pompa devri görünüyor mu?

GTA 5'te FPS düşmesi yemeye başlayınca sıcaklıklara baktım. 90-95 dereceydi. Bende 1 yıldır termal macun değiştirmediğim için ilk başta termal macun alayım dedim. Bugün değiştirdim. Sıcaklıklar aynıydı.
23E07D33-888B-4BA4-9726-6B06AD03554A.jpeg

Stok fanı veya başka bir soğutucu ile test edip, ısıları karşılaştırıp sorunu anlayıp sıvı soğutmayı garantiye yollamak lazım.

Yarın stok fanla deneyip sizi etiketleyip sonucu söylerim hocam teşekkür ederim.

Yarın stok fanla deneyip sizi etiketleyip sonucu söylerim hocam teşekkür ederim.

@Marix hocam böyle işleri hiç yapmadım. Kendim soğutucuyu söküp yenisini takmak zorlar mı beni? Veya sistem zarar görür mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı