Çözüldü CPU Fan System 90B hatası

• Konuyu başlatan 29028
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

29028

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar,

HP Pavilion cihazını kullanıyorum. Baştan aşağı kasayı değiştirdim. HP kasası gitti yerine 4 büyük fanlı 650W PSU'lu boş bir kasa aldım ve içerisine entegre ettim.
Bilgisayar açılışta siyah ekran CPU Fan System 90B hatası görüyorum.
İşlemci fanı da aldım. Taktım. Fan durmadan normal bir şekilde çalışıyor.

2021-10-07 12-46-07.JPG

Ama hata yine aynı. Bu sorunu nasıl gidecereceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Müşteri hizmetleri ile görüştüm. (Whatsapp üzerinden) cihazı göndermemi ve oluşabilecek değişimlerden ücrete tabi tutulabileceğimi söylediler.
Geçmiş olsun, umarım uygun fiyata çözerler.
Ben hiç zannetmiyorum. Daha önce ekran kartı arızası oldu. HP 'den teklif istedim ve bana üzerindeki ekran kartını 4,000₺ gibi uçuk fiyat ile teklifte bulundular.

Üzerindeki ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 (2 GB) bunu da Whatsapp'dan dile getirdim. Çok saçma!

Yeni sistem toplayacağım. Kısa sürede burada paylaşacağım. Bu HPnin ürününü geliştirmek için yaptığım değişikliğe yazık!

Ben hiç zannetmiyorum. Daha önce ekran kartı arızası oldu. HP'den teklif istedim ve bana üzerindeki ekran kartını 4, 000₺ gibi uçuk fiyat ile teklifte bulundular.

Üzerindeki Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 (2 GB) bunu da WhatsApp'dan dile getirdim. Çok saçma!

Yeni sistem toplayacağım. Kısa sürede burada paylaşacağım. Bu HP'nin ürününü geliştirmek için yaptığım değişikliğe yazık!

Buyuk ihtimalle sadece anakart degistirseniz rahatlarsiniz hocam. Maalesef prebuild sistemler hele Dell ve HP cok sorunlu oluyor bu tarz seylerde.

Geri
Yukarı