CPU fanı boşta çalışıyor

Control Center varmış o anakartın, o yazılımı indirip bak bi' bakalım fan hızı kontrolü var mıymış diye :D.

Nasıl bir soğutucun var bilmiyorum ama bana fazla geldi.
İntel'in kendi soğutucusu 60 tl ye almıştım.

BIOS ayarlarında akıllı CPU fan ayarı kapalı olabilir veya işlemciniz sürekli çok ısınıyor olabilir. İşlemci sıcaklığını programlar ile kontrol edin.

BIOS ayarlarında akıllı CPU fan ayarı kapalı olabilir veya işlemciniz sürekli çok ısınıyor olabilir. İşlemci sıcaklığını programlar ile kontrol edin.
İşlemci sıcaklığı boştayken 35 derecelerde.
O soğutucunun o kadar çıkabildiğini bilmiyordum :D.
Eğer elinde para varsa yeni soğutucu alabilirsin, ki çok daha iyi olur.
Kaç rpm e ayarlayayım? Speedfan diye bir program buldum.

Ben ayarlamanı önermem, işlemci ısındığında düşük RPM'de soğutamayabilirsin. MSI anakartlarda ne olarak geçiyor bilmiyorum ama BIOS'ta CPU Q fan Control diye bir ayar var, bu ayarın enabled olduğundan emin ol.

Ben ayarlamanı önermem, işlemci ısındığında düşük RPM'de soğutamayabilirsin. MSI anakartlarda ne olarak geçiyor bilmiyorum ama BIOS'ta CPU Q fan Control diye bir ayar var, bu ayarın enabled olduğundan emin ol.
Şu an öylesine bi indireyim dedim. Oh be dünya varmış. O ses neydi öyle.
Biosta o ayarı bulamadım ya.

Geri
Yukarı