CPU fanım sistemde varmış gibi gözüküyor

RuhumunRuhu

Decapat
CPU fanımı değişip sıvı soğutma yaptım. CPU fanım yok ama sistemde varmış gibi gözüküyor. Normalde orada sıvı soğutmaya ait iki fan gözüküyor bir de egzoz fanım var kasada o kadar.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sokete bağlı fan var ise gözükmesi gerekiyor. Normal bir durum.

Bu arada bir şey dikkatimi çekti sıvı soğutma modelin ne? Çünkü AIDA64'te "su pompası" ibaresi gözükmüyor sende.

Rampage Deeplight 240.
Pompanın kendisi CPU_FAN1 girişine takılı. Sıvı soğutmaya ait iki fan ise sys_fan3 ve sys_fan4 girişlerine takılı. PUMP_FAN1 girişi boştaymış. İlla PUMP_FAN1 girişine mi takmam gerekiyor yoksa böyle kalsa da olur mu?

Son düzenleme:
Aslında olması gereken sıvı soğutmanın kutusundan 1 adet Y kablo çıkar, sıvı soğutmanın iki fanını bu Y kabloya bağlarsın ve onu da CPU_FAN portuna takarsın. Pompa kablosunu da PUMP_FAN1 portuna takarsın. Sen hepsini farklı yerlere takmışsın :D

Aslında olması gereken sıvı soğutmanın kutusundan 1 adet Y kablo çıkar, sıvı soğutmanın iki fanını bu Y kabloya bağlarsın ve onu da CPU_FAN portuna takarsın. Pompa kablosunu da PUMP_FAN1 portuna takarsın. Sen hepsini farklı yerlere takmışsın :D
Tam tersi de olabilir fakat bu kez pompa tam devir çalışmaz. BIOS üzerinden ayarlamak gerekir.

Tam tersi de olabilir fakat bu kez pompa tam devir çalışmaz. BIOS üzerinden ayarlamak gerekir.
Hayır pompa deviri de tam devir çalışır. Ben şu an o şekil kullanıyorum BIOS'tan hiçbir pump speed agarı yapmadım sabit 3400 RPM dönüyor. Radyatör fanlarını da 50 dereceyi geçene kadar dönmeyecek şekilde ayarladım.

Pardo yazdığınızı ters okumuşum :D Doğru diyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı