CPU fanını ayçiçek yağıyla yağlamak sorun olur mu?

Çok zorda kalınırsa ayçiçek yağını fanın göbeğindeki dönmeyi sağlayan rulmana damlatabilirsin.
Ama VD40 bu drumlar için idealdir.

Ayrıca işlemci fanınız Intel ise Intel fanlarda yağı damlatacağınız bir kapak maalesef yok.
Hocam zaten kapak olmadığından rotoru az havaya kaldırıp arasına damlattım. Mil kısmına yağ damlatamamış olsam da şimdilik işe yaradı.

Hani bir aralar stres çarkı vardı ya, ben ona ayçiçek yağı sürdüm. İlk başlarda güzel dönüyordu. Sonra bir daha dönmedi. İçini açtım, paslanmıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hani bir aralar stres çarkı vardı ya ben ona ayçiçek yağı sürdüm ilk başlarda güzel dönüyordu sonra bidaha dönmedi içini açtım paslanmıştı
Bilgisayarı 20 saattir aktif kullanıyorum şuanlık bir şey olmadı. Eczaneden şırınga alıp motorcudan motor yağı alıcam biraz ondan dökeceğim bugün.

Arkadaşlar merhaba dün CPU fanından gelen ses ve yüksek ısı canımı sıkmaya başlamıştı ben de gittim fanı söktüm tozunu da güzelce aldım. Her şeyi geri yerine taktım kasayı yerine geri koyarken biraz sarstım kasayı çünkü kasanın gireceği yerde engeli olan bir masam vardı. Sarsınca PSU'nun yağını dökmüş olmalıyım ki bu sefer PSU fanından çok rahatsız edici bir tıkırtı gelmeye başladı. Evimde dikiş makinesi yağı ya da motor yağı falan olmadığı için mutfaktaki ayçiçek yağından azıcık alıp PSU fanına döktüm. Fandan artık neredeyse hiç ses gelmiyor çok rahatladım aynı yöntemi CPU için de denemeyi düşünüyorum ancak ekşi sözlükte bunun hakkında ilginç bir yazı buldum. İlk bakışta CPU fanını margarinle yağlamak çok saçma geliyor ancak margarin sonuçta bir noktadan sonra eriyecek ve fanı kayganlaştıracak yani böyle düşününce çok mantıklı geldi ama pratikte denemekten endişeliyim. Sizce bu mümkün olabilir mi?

Eki Görüntüle 730412

Ayrıca ayçiçek yağı ile yağlamamın uzun vadede sorunları olur mu?
Kanka sen sıvı yağı boş ver naturel yağlar var, pahalı ama daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı