CPU fanının yüksek hızda çalışması

Reflect

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, PC baslarken CPU fani 10 sn cok hizli ve sesli donuyor. Bir de fan ayari yaptim biraz, PC oyun oynarken gereksiz sesli okuyor.

Dosya Ekleri

• 20201201_234441.jpg
    20201201_234441.jpg
    94,9 KB · Görüntüleme: 41
@Fortran Programing yanlış.

Sistemi ilk açtığın zaman, fan kontrolcüleri yöneten BIOS devreye hemen girmiyor. Maalesef ASUS ve bazı anakart üreticilerinde böyle. Tuşa bastıktan sonra 2 3 saniye sonrasına kadar fanlar tam devir çalışıyor. Mesela MSI anakartımda hiç böyle bir durum yaşamadım. Ama ASUS anakartla yaşadım ve benzer durumları yaşayanlar da var.

Bazı anakartlarda fan hızını kontrol eden sistem hemen devreye girerken, bazı anakartlarda BIOS'un yüklenmesi gerekiyor, sistemin çalışması için.

@Fortran Programing yanlış.

Sistemi ilk açtığın zaman, fan kontrolcüleri yöneten BIOS devreye hemen girmiyor. Maalesef ASUS ve bazı anakart üreticilerinde böyle. Tuşa bastıktan sonra 2 3 saniye sonrasına kadar fanlar tam devir çalışıyor. Mesela MSI anakartımda hiç böyle bir durum yaşamadım. Ama ASUS anakartla yaşadım ve benzer durumları yaşayanlar da var.

Bazı anakartlarda fan hızını kontrol eden sistem hemen devreye girerken, bazı anakartlarda BIOS'un yüklenmesi gerekiyor, sistemin çalışması için.

Benimki de MSI ama bu olay sonradan oldu. Bir de bazen oliyor bazen olmuyor anlamadim.

Yeni konular

Geri
Yukarı