CPU girişine 6 pin güç kaynağı kablosu takmak

Lovesxx

Hectopat
Merhaba,
Anakartımda CPU Power için pin sayısı 4 ve PSU bağlantımda ise 6 adet takılacak pin var. Bu soketi anakartta 4 pinlik taksam bir problem olur mu?
Güç vermeden taktığım zaman 4 pin boşta kalıyor fotoğrafta gördüğünüz üzere. Fakat problemsiz de giriyor hanesine.
Takabiliyorsam dikkat etmem gereken bir durum var mıdır?
Resimleri ekte paylaşıyorum.
Teşekkürler.

WhatsApp Image 2022-08-16 at 16.05.42.jpeg

WhatsApp Image 2022-08-16 at 16.08.10.jpeg

WhatsApp Image 2022-08-16 at 16.05.23.jpeg

O soket 4+4 pin zaten, ortadan bölüp takabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmaz.

Çok teşekkür ederim. Çekindiğim ve zarar vermekten korktuğum için ayrıldığını fark edemedim. Benden sonra bir kişi soracak olursa biraz güç uygulayın ayrılıyor merak etmeyiniz.

Son olarak bir şey daha danışmak istiyorum. PSU yeni olduğu için şöyle bir durum var. PSU'nun kablolarını manuel kendim takmam gerekiyor. Sadece CPU ve anakart güç bağlantısı monteli geliyor fakat onun yanına da bir CPU kablosu daha vermişler ve giriş için CPU diye de belirtmişler. Halihazırda girişi var gibi bunu da takmam gerekir mi üstüne?

Fotoğraf ile daha güzel anlaşılır sanırsam.

WhatsApp Image 2022-08-16 at 16.22.39.jpegWhatsApp Image 2022-08-16 at 16.21.59.jpeg

Sadece CPU ve anakart güç bağlantısı monteli geliyor fakat onun yanına da bir CPU kablosu daha vermişler ve giriş için CPU diye de belirtmişler. Halihazırda girişi var gibi bunu da takmam gerekir mi üstüne?

Takmanıza gerek yok. 2x8 CPU bağlantısı genelde üst düzey anakartlarda, üst düzey işlemciler için gerekiyor.

Geri
Yukarı