Çözüldü CPU GPU sıcaklığı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fe4rlessBurak

Hectopat
Screenshot_10.png

Dostlar yeni PC topladım her şey normaldi fakat az önce bayağı ses gelmeye başladı ve kasanın arkasından çok fazla ısı geliyor. Acaba CPU GPU ısısında sıkıntı var mı diye kontrol ettim. Bir sıkıntı var mı bakabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu durumda normal değerler ben boşta bu şekilde aldığınızı düşündüm uzun süre kullanım ve oyun oynamanız sebebi ile kasanızın içinin de ısınması sebebi ile bu değerler normal
İşlemci soğutucum tam takılı. Bu değerler yaklaşık 8 saattir açık olan ve o sırada oyun oynadığım sırada.
İşlemciniz bu yüzdeye göre inAnılmaz derecede sıcak problem yaşayabilirsiniz önlem almazsanız işlemci soğutucunuz tam takılı mı?bu değerler boşta kullanım değerleriniz mi ? Sisteminiz hakkında daha fazla detay verin lütfen

İşlemciniz bu yüzdeye göre inanılmaz derecede sıcak problem yaşayabilirsiniz önlem almazsanız işlemci soğutucunuz tam takılı mı? Bu değerler boşta kullanım değerleriniz mi? Sisteminiz hakkında daha fazla detay verin lütfen.

İşlemci soğutucum tam takılı. Bu değerler yaklaşık 8 saattir açık olan ve o sırada oyun oynadığım sırada.

Bu durumda normal değerler ben boşta bu şekilde aldığınızı düşündüm uzun süre kullanım ve oyun oynamanız sebebi ile kasanızın içinin de ısınması sebebi ile bu değerler normal

Çözüm
Bu durumda normal değerler ben boşta bu şekilde aldığınızı düşündüm uzun süre kullanım ve oyun oynamanız sebebi ile kasanızın içinin de ısınması sebebi ile bu değerler normal.

Ben de öyle düşündüm ama bir panikledim teşekkür ederim.
Şu an boşta ve değerler hiç normal değil CPU fan%67 CPU sıcaklığı 52 derece. GPU sıcaklığı da 54 kullanım ise 7 hiç normal değil gibi. Ne önerirsin dostum?

Son düzenleme:
Ben de öyle düşündüm ama bir panikledim teşekkür ederim.
Şu an boşta ve değerler hiç normal değil CPU fan%67 CPU sıcaklığı 52 derece. GPU sıcaklığı da 54 kullanım ise 7 hiç normal değil gibi. Ne önerirsin dostum?
açıkçası boşta söylediğiniz değerler de bana yüksek gelmedi sadece ama yinede sisteminizi kasanızdaki fan sayısını işlemci soğutucu modelinizi yazın belki başka arkadaşlarda başka bilgiler verirler.Fakat boşta normal bir soğutma ile işlemciniz zaten en iyi şartlarda 40-45 derecelerde çalışır GPU sıcaklığı için ise bu sıcaklık gene normal o da boşta 40-50 derecelerde olur.Sıcaklıklarınızda bir sorun yok ama diyorsanız ki sıcaklıklar bu şekilde ama fanlarım deli gibi çalışıyor o zaman konu değişebilir.

Açıkçası boşta söylediğiniz değerler de bana yüksek gelmedi sadece ama yine de sisteminizi kasanızdaki fan sayısını işlemci soğutucu modelinizi yazın belki başka arkadaşlarda başka bilgiler verirler. Fakat boşta normal bir soğutma ile işlemciniz zaten en iyi şartlarda 40-45 derecelerde çalışır GPU sıcaklığı için ise bu sıcaklık gene normal o da boşta 40-50 derecelerde olur. Sıcaklıklarınızda bir sorun yok ama diyorsanız ki sıcaklıklar bu şekilde ama fanlarım deli gibi çalışıyor o zaman konu değişebilir.

Şu an 90. kasanın camını çıkardım ve 60'a düştü. Fan aldım düzelir mi?

Gözüken o ki sizin kasanızın hava sirkülasyonunda problem var aldığınız fanları doğru konumlandırır kasanızın hem soğumasını hem de içerideki havanın düzgün tahliyesini sağlarsanız düzelecektir.

Tamamdır teşekkür ederim. Kasanın markası MSI MAG vampiric 011C işlemcim AMD Ryzen 3700X bu arada. 12 Cm'lik TX siyah fan aldım umarım yeter.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı