CPU güç bağlantısı nasıl yapılır?

eternity_day

Hectopat
Daha fazla  
2 adet bağlanacak CPU güç kablom var. Biri hepimizin bildiği gibi 8 pin.

Diğeri de 8 pinin hemen yanında. Onu bağlarken sağdaki 4 tane olanı mı takacağız? Yoksa soldaki 4 tane olanı mı takacağız? 4 pin olacak halde?

Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• IMG_6634.jpeg
    86,3 KB · Görüntüleme: 43
Hayır iki giriş var. Biri 8 pin normal. Diğeri de 4 pinli hemen yanında.

Totalde 12 pin mi yani? 8+4 şeklinde?
Evet. 8 pini takıyorum fakat diğer 4 pini takmada sorun yaşamamak için sordum. Bölerken diğer 8 pinli 2. kabloyu 4 lü güce takmak için sağdaki olanını mi kullanmak gerekiyor?

Evet. 8 pini takıyorum fakat diğer 4 pini takmada sorun yaşamamak için sordum. Bölerken diğer 8 pinli 2. kabloyu 4 lü güce takmak için sağdaki olanını mi kullanmak gerekiyor?
O güç kaynağından güç kaynağına fark eder. Sağdaki ya da soldaki diye bir ayrım yapmak doğru olmaz. Zaten 4+4 pinlideki 4 pinli kabloların giriş yerleri farklı. Anakarttaki girişin sağ üstteki pininin şekline bakıp aynı şekilde olan kabloyu takın. Puzzle gibi.

Teşekkür ederim bir daha bakıyorum. Yapamazsam sorarım size hocam...
Güç kaynağına bu ekstra 4 pin için bir kablo daha geçtim zaten... Fakat anakarta bağlanacak tarafı 4+4=8 Pin şeklinde yapılmış. Bunu ayırıp 4 pini bağlayacağım.

Farketmez, 8 pini takın, diğer 4 pin için hangisini taktığınızın bir önemi yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…