CPU güç bağlantısı nasıl yapılır?

eternity_day

Hectopat
Daha fazla  
2 adet bağlanacak CPU güç kablom var. Biri hepimizin bildiği gibi 8 pin.

Diğeri de 8 pinin hemen yanında. Onu bağlarken sağdaki 4 tane olanı mı takacağız? Yoksa soldaki 4 tane olanı mı takacağız? 4 pin olacak halde?

Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• IMG_6634.jpeg
    IMG_6634.jpeg
    86,3 KB · Görüntüleme: 41
Evet. 8 pini takıyorum fakat diğer 4 pini takmada sorun yaşamamak için sordum. Bölerken diğer 8 pinli 2. kabloyu 4 lü güce takmak için sağdaki olanını mi kullanmak gerekiyor?
O güç kaynağından güç kaynağına fark eder. Sağdaki ya da soldaki diye bir ayrım yapmak doğru olmaz. Zaten 4+4 pinlideki 4 pinli kabloların giriş yerleri farklı. Anakarttaki girişin sağ üstteki pininin şekline bakıp aynı şekilde olan kabloyu takın. Puzzle gibi.

O güç kaynağından güç kaynağına fark eder. Sağdaki ya da soldaki diye bir ayrım yapmak doğru olmaz. Zaten 4+4 pinlideki 4 pinli kabloların giriş yerleri farklı. Anakarttaki girişin sağ üstteki pininin şekline bakıp aynı şekilde olan kabloyu takın. Puzzle gibi.
Teşekkür ederim bir daha bakıyorum. Yapamazsam sorarım size hocam...
Güç kaynağına bu ekstra 4 pin için bir kablo daha geçtim zaten... Fakat anakarta bağlanacak tarafı 4+4=8 Pin şeklinde yapılmış. Bunu ayırıp 4 pini bağlayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı