CPU güç kablosu erimiş şekilde bilgisayar kullanılır mı?

SON FX BÜKÜCÜ

Hectopat
Yer
NewYork/United/Scs
Anakart
GİGABYTE 78LMT-S2PT
İşlemci
FX 6100
2. bilgisayarımda ki işlemci güç kablosu eridi ve şu an sıkıntısız çalışıyor, Overclock'u çok zorladığım için böyle oldu sanırsam, şu an stabil ayarlara döndürdüm, tamir edilmezse sıkıntı yaşar mıyım? İşlemci FX 6100, şu an kullanıyorum bilgisayarı.

Dışı erimiş, yırtılmış veya bir kısmı kopmuş kabloları kullanmak tehlikeli yanabilir.

Kablo eridi ise içindeki bakır alaşım esvabını kaybetmiştir, yani kablo bir süre elektrik ilettikten sonra normal sıcaklık değerlerinde ısınsa dahil daha fazla genleşme ve sarkma gösterecektir, bu da tellerin birbirine temasına ve kısa devreye sebebiyet verebilecek bir durum. En azından yanık kabloları ayrı ayrı elektrik bandı ile izole edin.

2. bilgisayarımda ki işlemci güç kablosu eridi ve şu an sıkıntısız çalışıyor, Overclock'u çok zorladığım için böyle oldu sanırsam, şu an stabil ayarlara döndürdüm, tamir edilmezse sıkıntı yaşar mıyım? İşlemci FX 6100, şu an kullanıyorum bilgisayarı.

Sisteminiz sizin için değerli ise kesinlikle riske atmayın ha yok CPU'yu yaksamda sorun yok, alt tarafı bir bilgisayar kafası takılıyorsanız kabloyu bu şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_20230527_180406.jpg
    IMG_20230527_180406.jpg
    45,9 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı