CPU hep %100 kullanıyor

MUSTAFA0780

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
HD 610
Anakart
MS-7A15
İşlemci
intel pentium cpu g4560 3.5 ghz
1642065296896.png

Neden bu kadar fazla kullanıyor her zaman böyle boştaykende yani bunu nasıl çözerim? (format at demeyin format atmadan önce de aynıydı)

Güncel.

Her zaman yapıyorum.

Kaspersky yüklü ve şu anda başlattım.

121GB SSD var ama 8 GB boş alan var ve boş alanı arttıramıyorum ondan olabilir mi?

Evet. Ama işlemci kullanımıyla alakası yoktur bence. Sen bir 30-40GB boş alan yapmaya çalış. İnternetten videolara bakabilirsin. Bir de fan yeterli mi? RAM nasıl?

Virüs taraması yapıp bir şey bulamadıysanız AIDA64 aracılığıyla bilgisayarın ısı durumuna bakın. İşlemcinin sıcaklık derecesi yüksekse kendini korumak için frekans düşürüyor olabilir. Bunu bir nebze olsun önlemek için termal macun sürün ve kasanın hava akışının düzgün olup olmadığını kontrol edin, bilgisayarınızın içi tozluysa temizleyin. İşlemciniz ise kullandığınız Windows'a göre biraz yetersiz kalıyor. Orta segment bir işlemci alırsanız sorunu kökten çözersiniz.

Son düzenleme:
Virüs taraması yapıp bir şey bulamadıysanız ya işlemciye termal macun sürün biraz dindirsin ya da yeni bir işlemci alın. Alternatif olarak Windows versiyonunu düşürün.

İşlemcinin modeli düşük biraz bir de. Üstüne termal macun yetersiz olup fanda yetersizse ve üstüne virüste varsa çok kötü bir sonuç olabilir.

Geri
Yukarı