CPU kullanımı hep %100

ardamertugur

Zeptopat
Daha fazla  
Selam benim PC hep 100 GPU da ve hiç inmiyor her şey kapalıyken de oluyor böyle hep 100 GPU hiç inmiyor. Nasıl çözebilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam, o zaman bir takım düzeltmeleri deneyelim.
Windows tuşu + R ' ye basarak "çalıştır" ı açın. (Arama kutusuna yazarak da bulabilirsiniz.)
Açılan pencereye " services.msc " yazın.
Açılan pencerede aşağılara doğru inip " Windows Search " hizmetini bulun ve çift tıklayarak içine girin.
Girdikten sonra hizmeti devre dışı olacak şekilde ayarlayın ve hizmeti durdurun.
Bu işlem, dizin oluşturmayı devre dışı bırakır. SSD olduğu için fark edeceğinizi bile sanmıyorum. :)
Neden bunu yaptırdığıma gelirsek, arama işlemi en çok işlemciyi kullanıyor. Belki bu işlem rahatlatır işlemciyi. :)

Tamam, o zaman bir takım düzeltmeleri deneyelim.
Windows tuşu + R'ye basarak "çalıştır" ı açın. (arama kutusuna yazarak da bulabilirsiniz.)
Açılan pencereye " services.msc " yazın.
Açılan pencerede aşağılara doğru inip " Windows Search " hizmetini bulun ve çift tıklayarak içine girin.
Girdikten sonra hizmeti devre dışı olacak şekilde ayarlayın ve hizmeti durdurun.
Bu işlem, dizin oluşturmayı devre dışı bırakır. SSD olduğu için fark edeceğinizi bile sanmıyorum. :)
neden bunu yaptırdığıma gelirsek, arama işlemi en çok işlemciyi kullanıyor. Belki bu işlem rahatlatır işlemciyi. :)

Hiçbir şey yaramadı. :D

Hiçbir şey yaramadı. :D
Görev yöneticisinde başlangıç kısmında sizin yüklediğiniz ve gereksiz olan uygulamaları (örneğin spotify, steam, discord) gibi açılmasa da olur diyebileceğimiz programları devre dışı bırakıp sistemi yeniden başlatıp deneyebilir misiniz? :)

Görev yöneticisinde başlangıç kısmında sizin yüklediğiniz ve gereksiz olan uygulamaları (örneğin Spotify, Steam, Discord) gibi açılmasa da olur diyebileceğimiz programları devre dışı bırakıp sistemi yeniden başlatıp deneyebilir misiniz? :)

Spotify kullanmıyorum. Sizin dediğinizi yaptım gene olmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı