CPU Hızının Düşmesi ve FPS Sorunu

egerafi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, işlemcim bir türlü sabit hızda çalışmıyor, sürekli değişiyor ve oyunlarda FPS düşüşleri yaşıyorum.
aG1Y8d.png

Normalde burada "en yüksek işlemci hızı ve en düşük işlemci hızı" olması gerekmiyor muydu? Daha önceden olduğunu hatırlıyorum sanırım format sonrasında ortadan kalktı. Yardımcı olursanız sevinirim dostlarım en yüksek işlemci hızı ve en düşük işlemci hızını tekrar nasıl getirebilirim ayrıca işlemciyi tam kapasitede çalıştırabilmek için program önerilerine de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben dün Windows10'a geçiş yaptım. Windows 7 kullanırken ciddi anlamda ani FPS düşüşleri yaşıyordum. Windows 10'da böyle bir sorun yok.

Yüksek performans aktifse ki şu an aktif gözüküyor. En yüksek işlemci durumu ve en düşük işlemci durumu otomatik %100'dür. Sende gözükmese de durum böyledir. Ha nasıl gözükür dersek chipseti güncelle veya güncel Windows'a geç.

Ayrıca tam performans için temiz kurulumla Windows 10'a geçin. 2GB RAM varsa 32 bit daha üstü RAM varsa da 64 bit Windows 10 kurun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı