CPU ışığı kırmızı yanıyor

Daha fazla  
Bilgisayarı toplayalı 6 ay falan oldu. Bugün temizlik yaptım, her şeyi temizledim, macunu yeniledim ve montajı yaptım. Ama ekrana görüntü gelmedi. Anakartta CPU ışığı kırmızı yanıyordu, biraz araştırdım, işlemcide sorun var demekmiş. Bildiğiniz bir çözümü var mı? İşlemciyi ters takmaya çalıştım, sonra düzeltip taktım. Pinlerin yamulduğundan şüpheleniyorum. Ben yamulmuş ya da kopmuş pin göremedim ama yine de pinlerde sorun olabilir. Bilgisayarcıya mı götürmeliyim, yoksa garantiye falan mı?

Anakartınızın modeli nedir? Ek olarak ters takmaya çalışırken zorladınız mı? Pinlerin yamulmadığından ya da kopmadığından tamamen emin misiniz?

Anakartım MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon. Terst takmaya çalışırken zorlamadım sadece bıraktım yerine girmeyince yanlış taktığımı fark edip düzelttim. Üstüne bastırmadım işlemciyi takarken sadece bıraktım. Pinlerin yamulmadığından emin değilim.
Temizlik yaparken umarım saç kurutma makinesi kullanmadınız.

Hayır sadece fanları silip kasanın tozunu aldım ve termal macun değistirdim.

Anakartım MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon. Terst takmaya çalışırken zorlamadım sadece bıraktım yerine girmeyince yanlış taktığımı fark edip düzelttim. Üstüne bastırmadım işlemciyi takarken sadece bıraktım. Pinlerin yamulmadığından emin değilim.

Hayır sadece fanları silip kasanın tozunu aldım ve termal macun değistirdim.

Keşke üsütüne bikere bassaydınız biraz da olsa oturmamış olabilir sizde pinleri sıkıştırınca olan olmuş tabii.

Bir şey yapmış ve sıvamışsınız. Geçmiş olsun. Şansınız varsa pin yamulmasına firmalar yardımcı olur. Yanma durumu varsa cebinizden çıkacak artık. Sizin hatanız tamamen.

Pinler yamulduysa veya işlemcide bir sorun varsa tamir edilebilir mi? Yoksa işlemci bitti mi?
İşlemciyi düzgün montajladığına emin misin? Soketin içine toz vs. gitmiş de olabilir söktükten sonra üfleyip bir kontrol et bence.

Deneyeceğim umarım düzelir.

İşlemci pinlerini kontrol edin, termal macunun taşmadığını kontrol edin ve son olarak işlemci yuvasının içine hafifçe bir üfleyin ki içerisinde bir şey var ise çıksın. Bunun dışındaki nedenler sanırsam işlemci arızası olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı