CPU kullanımı Chrome 1 sekmede %90'aşıyor

TarıkT61

Centipat
Daha fazla  
2018 yılından beri genellikle hafif oyunlar ve film amaçlı kullandığım cihazım son 1 yıldır %90'dan aşağı düşmüyor. Mesela ilk aldığımda Zula gibi oyunları sorunsuz, kasmadan oynayabiliyordum. Şimdi 30FPS'de kasa kasa şükrediyoruz. Normalde masaüstü güzel bir sistemim var ama şehir dışına çıkınca mecbur laptopa muhtaç kalıyoruz. :) acaba sebebi ne olabilir nasıl düzelir?

HP 15DB-0001NT
12 GB DDR4 RAM.
AMD A9 3.10-3.70 (2 çekirdek) işlemci.
2 GB ekran kartı.
Windows 10 Pro.
Kioxia Exceria 250 GB.

2018 yılından beri genellikle hafif oyunlar ve film amaçlı kullandığım cihazım son 1 yıldır %90'dan aşağı düşmüyor. Mesela ilk aldığımda Zula gibi oyunları sorunsuz, kasmadan oynayabiliyordum. Şimdi 30FPS'de kasa kasa şükrediyoruz. Normalde masaüstü güzel bir sistemim var ama şehir dışına çıkınca mecbur laptopa muhtaç kalıyoruz. :) acaba sebebi ne olabilir nasıl düzelir?

HP 15DB-0001NT
12 GB DDR4 RAM.
2 GB ekran kartı.
Windows 10 Pro.
Kioxia Exceria 250 GB.

Benim de böyle sistemim bir tık daha kotu fakat CPU çok çıkıyor sizin işletim sisteminiz biraz da bu durumu yapar isterseniz Windows 7'ye geçerseniz CPU bayağı azalır ama bende tam anlamadığımı soylemeliyim

Benim de böyle sistemim bir tık daha kotu fakat CPU çok çıkıyor sizin işletim sisteminiz biraz da bu durumu yapar isterseniz Windows 7'ye geçerseniz CPU bayağı azalır ama bende tam anlamadığımı soylemeliyim

Windows 10 2025'te bitiyor en az 8.1'e geçmelisin 7 tarihte kaldı

HP 15DB-0001NT
12 GB DDR4 RAM.
2 GB ekran kartı.
Windows 10 Pro.
Kioxia Exceria 250 GB.

Hocam Chrome bilgisayarı sömürüyor resmen. Opera GX'ya da normal Opera kullanın, işletim sisteminizi değiştirmeden yapılabilecek en iyi çözüm yolu.

Benim de böyle sistemim bir tık daha kotu fakat CPU çok çıkıyor sizin işletim sisteminiz biraz da bu durumu yapar isterseniz Windows 7'ye geçerseniz CPU bayağı azalır ama bende tam anlamadığımı soylemeliyim.

Oyunlara gelen grafik güncellemeleriyle FPS düşüşü normal. Yeni bir laptop alın derim. Hızlandırma yaparak Max 1 yıl kullanırsınız. 2 yıl sonra DDR4 tarihte kalacak. DDR5 hayatımıza girecek. Biraz daha dayanıp DDR5 laptop almanızı öneririm.

Geri
Yukarı