CPU kullanımı fazla fakat GPU kullanımı düşük

bapbipbop

Hectopat
Yer
Arkandayım
Daha fazla  
Tüm bilgisayar hayatımdaki en ama en önemli sorudur. Minecraft oynarken CPU %70-95 ve GPU %11 ve 18 arasında. Bu başa oyunlarda'da olmakta. Zaten alta yazdım laptopun özelliklerini.

Monster Abra A7 v7.3.
İşlemci: i5 7400.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050.
RAM: 8 GB DDR4.

Son düzenleme:
Minecraft'ı bilmem ama diğer oyunlarda FPS artıracağım diye kaliteyi, çözünürlüğü, özellikleri düşürürsen daha çok FPS'i işlemeye çalıştığı için işlemciye binen yük artar. Darboğaz olmasın istiyorsanız oyunun kalitesini olabilecek en yükseğe çekip deneyin.

Çözünürlüğü 1080P yapmayı deneyin. Ekran kartına yüklenmeye başlar.
Ayrıca ayarları da yükseltmek ekran kartına yüklenir ve GPU kullanımı artar.

Minecraft'ı bilmem ama diğer oyunlarda FPS artıracağım diye kaliteyi, çözünürlüğü, özellikleri düşürürsen daha çok FPS'i işlemeye çalıştığı için işlemciye binen yük artar. Darboğaz olmasın istiyorsanız oyunun kalitesini olabilecek en yükseğe çekip deneyin.
Denedim fakat bu sadece CPU yu %100 yapıyor.
Şarz aletli 60-120 arası fakat 1050 için bu düşük bir rakam.

Minecraft değilde diğer oyunlarda test edin. Nvidia GPU güncel olduğundan emin ol. Nvidia denetim masasından oyunu seçip güç yönetimi olarak maksimum performansı seçip kaydet ve bu şekilde dene.
Ayrıca oyun oynarken prize takılı olsun laptop ve güç ayarlarını maksimum performansa çek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı