CPU Kullanımının Yüksek Olma Sorunu

GökmenOfficial

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
YouTuber
Benim bilgisayarım daha çok yeni, ama 1 aydır CPU'da yükseliş var, ilk zamanlarda CPU Chrome açık olduğu zaman %20 olurdu en fazla, şimdi ise sadece Chrome açık olduğunda %60-%70 oluyor.

Sistemini yazarmısın bu şekilde yardımcı olamaz sana kimse kardeşim windows sürümünü vs
cpu 60-70 oluyor diyorsun bu boştayken mi oyundayken mi açıklar mısın tam sorununu?

Ram : 6 Gb
Hdd : 1Tb
Ekran Kartı : 1Gb AMD Radeon HD 7500/7600 Series
İşlemci : AMD A4-5300 APU with Radeon(tm) HD Graphics
3.40GhZ (çift çekirdek)
Windows 8.1 Pro
64Bit

Sistemim bu, Cpu oyunda %100 oluyor, Chrome Açık olduğu zaman %60-%70, boşta olduğunda %1

Hayret genelde Intel'de olurdu bu durum. O APU'nun kullanımının oyun içi %100 olması normal dostum. Biraz cılız kalan bir işlemci o. Chorome açık iken benim işemci kullanımım açılan sekmeye bağlı olarak kudurabiliyor. Hatta turbo bile çalışıyor. Chorome da öyle olması normal.

Volkana katılıyorum eğer daha önce böyle birşey yoksa yeni oluşan birşeyse yazılımsal olabilir.
eğer donma olmuyorsa çok 100 olması önemli değil o kadar

Windows10`u tavsiye ediyorum her zaman güncel olan iyidir .

Hocam eskiden Chrome açık olduğunda %10-%20 olurdu cpu şimdi ise %70 falan oluyor mutlaka bir sıkıntı vardır
Eğer sen kasa içinde oynama yapmadıysan yazılımsaldır.
ben geçen ay win7 kullanıyordum win10a geçtim kurtuldum ekran kartımı işlemci tam performanslı olarak kullanıyorum.
elinde temiz kurulum varsa 0dan yükle windowsu

Görev yöneticisinden CPU kullanımına bak derim. Bu olay bana da olmuştu ve "installshield update service scheduler" adlı programın işlemciyi sömürdüğünü görmüştüm. Bu programı silerek durumu düzeltmiştim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı