Cpu overclock

hayalet

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu linki buldum. Almanca konusuyor ama ne yaptigni anlamak zor degil. 15 derece fark veriyormus bu yöntem ile. Burda yapan arkadaslar bulunuyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bi ara yapıp ısıda fark göreni duydum. Öyle olsa bile, permatiki alıp bin küsür TL'lik işlemciyi kurcalamak ne kadar doğru bir hareket? Belki eski ucuz işlemcilere yapılabilir.(n)

Haswelle yapiyormus adam. Ve fabrika cikis kötü bi sekilde yapisiyormus o yuzden her aldigi islemciyi böyle yeniden acip takiyormus. Bide isterseniz baya bi bastirin bu tür islemciyi bozup veya kirmak baya zor diyor. Hmhm dogrumudur bilemem.

Biz yapalım desek kesin işlemci elimizde kalır. G3258 işlemcim olsaydı denerdim ama.

Sen nanoteknoloji kullan, her yeni seride ısı ve güç tüketimini azalt, 22 nanometre işlemci üret, ama üstünde ki kapak ısıyı düzgün iletmesin.Şu işlemi yapmak ne kadar mantıklı tartışılır. Vardır onunda öyle olmasının bir sebebi diye düşünüyorum.

Her seyin bir sebebi vardir. Adamlar seri uretimi kolay ve rahat olsun diye böyle yapmistir. Yoksa overclock a gerek bile kalmaz adamlar direk limitde calisan cpu üretirler.

Bence gereksiz bir şey. Hayvan gibi overclock yapacaksan hayvan gibi soğutucu kullan yani ne gerek var bunlara tartışılır.

yapan birçok kişivar yukte 10derece fark ediyor.o riski almaya değermi orasi tartişilir tabi elinizdeki işlemciyede guvenmek lazim 5ghz +overclock için şart bence hasweller ivybridgeler cok ısınıyor intel o macun hatasini sandybridgelerde yapti onlar ısınmıyor eğer öyle olmasa yeni piyasaya sürecekleri islemcileri nasil satacaklar?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı