CPU package vs CPU Core

AriceN

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
YAFL da öğrenci
Hocalarım selamlar:
Ben T7 v25.1 aldım ve kurulumunu yaptım yaparken şunu fark ettim bir şey yaptığım anda sıcaklık 80 oluyor ve 53'e geri geliyor. Bu package sıcaklık ama o sırada Core Temp ise 55-60 arası. Acaba hangisi önemli? Oyun sırasında Valorant package 62-65 derece ama Core sıcaklıkları 55-60 arası. Yardımcı olur musunuz?
@erengore hocam overclock ve işlemci kralısınız bence krallar halkına yardım etmelidir 🤪🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocalarım selamlar:
Ben T7 v25.1 aldım ve kurulumunu yaptım yaparken şunu fark ettim bir şey yaptığım anda sıcaklık 80 oluyor ve 53'e geri geliyor. Bu package sıcaklık ama o sırada Core Temp ise 55-60 arası. Acaba hangisi önemli? Oyun sırasında Valorant package 62-65 derece ama Core sıcaklıkları 55-60 arası. Yardımcı olur musunuz?
@erengore hocam overclock ve işlemci kralısınız bence krallar halkına yardım etmelidir 🤪🤣
CPU'nun çekirdek kısmı ile üstündeki metal levha arasına sanırım paket sıcaklığı deniyordu. Önemli olan direkt olarak sizin görüntülediğiniz sıcaklıklar. Core Temp'e dikkat etmelisiniz. Paket sıcaklığı özellikle 80 değeri için bir sorun teşkil etmiyor. 80 bildiğim kadarıyla iyi bir sayı PKG Temp için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı