CPU sıcaklığı ağır yükte 85-100 arası normal mi?

Cabil

Decapat
Daha fazla  
İşlemci sıcaklığım bosta 60, normal kullanimda 70-75 agir yukte ise 85-100 arası normal mi? Yoksa soğutmak için kasa fanı mı alayım, CPU fani mi? Yoksa gerek yok mu?

Ne kadar üzücü.

Saçma ve uyumsuz markaları satmak için orta - High end sistemleri seçen firmalara buradan selam olsun. Satılmayan donanımı araya kitle gönder. Kim bilecek ki.

10850K'yı 1.36v 5.2 all Core OC yapmama rağmen Cinebench R20 gibi işlemciyi tam yükte kullanan testlerde dahi maksimum 80 derece görüyorum. Warzone gibi anstabil bir oyunda dahi sıcaklığım 50'yi geçmiyor.

10700KF koy, anakartı Gaming Edge yap ama Gamepower CPU cooler kullan...

Sitemim size değil, hazır sistemi tasarlayanlara.

İyi bir hava soğutma veya sıvı soğutucu derdinizi çözecektir.

Kasa fanları ise neredeyse hiçbir şeye yaramaz. Tabi doğru düzgün hava almayan kasalar ürete ürete iki üç ışıkla milletin gözünü boyuyorlar. Demirciden profil yaptırsan daha iyi değerler alırsın, mühendislik o derece. Ama öyle bir kasan da olsa öncelik CPU Cooler'ın. O soğutucu ve macun değişmeli.

Hocam kasada sorun yok bende kullanıyorum.
Gayet iyi hava akışı var. Ön kısmının kapalı olmasına aldanmayın yanlarında boşluk bulunuyor.
Ve oralardan hava alıyor.
Ancak CPU soğutucusu iyi olmadığı için ısınıyordur muhtemelen.

Hocam kasada sorun yok bende kullanıyorum.
Gayet iyi hava akışı var. Ön kısmının kapalı olmasına aldanmayın yanlarında boşluk bulunuyor.
Ve oralardan hava alıyor.
Ancak CPU soğutucusu iyi olmadığı için ısınıyordur muhtemelen.
Arkadaşın kasasını bilmeyerek yazdım bu mesajı. Yazdıysa da görmedim ki dediğim gibi kasası kötü hava alsa bile öncelik işlemci soğutucusunun.

Fiyat araligim 460 liraya kadar o yuksekte kalıyor.

Tamamdır.
Aynı modelin tek fanlı olanına bakabilirsiniz.
Ya da Snowman T6 alabilirsiniz.

Fazla basit olacak ama, soğutucunun doğru takıldığından ve CPU'ya tam temas ettiğinden emin misiniz? CPU ısınıyor diyen arkadaşın bilgisayarını açtığımda karşılaşmıştım bu durumla.

Bu arada benim de sorum olacak, sistem boştayken 40-44 derece arası CPU ve GPU normal midir? Ev merkezi ısıtma kışın da sıcak oluyor. Oyun render vs esnasında da 80 ve üstüne çıktığını görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı