CPU Sıcaklığı Sürekli Değişiyor

Daha fazla  
Afterburner programında takip ettiğimde CPU sıcaklığımın hep artıp azaldığını bir şey yapmıyorken veya küçük şeyler yaparken aniden sıcaklığın 45-50 derecelere çıkıp indiğini gördüm. Cooler Master ML120L sıvı soğutma kullanıyorum acaba nedeni nedir? Windows 10 Home 64 bit kullanıyorum ve ekran kartı, Windows, BIOS hepsi güncel durumda. İntel chipset'ini de buradan indirip Download Chipset INF Utility "-overall" komutu ile kurdum ancak sorun değişmiyor.

Not: Sıcaklığın aniden çıktığı saniyelerde film - dizi izlerken anlık bir donma sorunu da oluyor.

ani sıcaklık artışı.png

CPU sıcaklığının anlık olarak değişmesi normal. Arka planda çalışan işlemler yüzünden olabilen bir durum. İşlemci bir iş yapmaya kalktığında sıcaklık otomatik olarak değişir. Gayet normal bir durum. Arka planda çalışan uygulama yok demeyin. Arka planda çalışan Windows hizmetleride var.

CPU sıcaklığının anlık olarak değişmesi normal. Arka planda çalışan işlemler yüzünden olabilen bir durum. İşlemci bir iş yapmaya kalktığında sıcaklık otomatik olarak değişir. Gayet normal bir durum. Arka planda çalışan uygulama yok demeyin. Arka planda çalışan Windows hizmetleride var.

Hocam peki bu sıcaklığın çıktığı yerde neden küçük donmalar oluyor? Oyunlarda da fps droplar yaşayabiliyorum:
i5-8600K ve GTX 1080 Sistem Küçük Donmalar ve FPS Sorunu

Buraya da bir konu açtım bakarsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı