CPU Soğutucu Hızını Ayarlama

Bios ta Oto.Default ayarda @Hells Bells
Aynen öyle ısınmada problem yaşamıyorum hiç. Uçak gibi ses çıkarması haricinde. @Shadow Ryzen :D Lakin dediğim gibi dar boğaz sorunum devam ediyor. Birçok kişiden ve videolardan bu işlemciye GTX 1060 veya RX 590 takanları ve hiç sorun yaşamadıklarını duydum ama ben oyun oynarken 80 90 FPS den biranda CPU kullanımım %50'lerdeyken %75-80 olup 20 FPS değerlerine düşüyorum.
Gerçi arkadaşların dediği gibi işlemcinin TDP değeri yüksek yeni bir soğutucu almalısın arkadaşların önerisine bakabilirsin.

Peki BIOS'unuz güncel mi? Ayrıca işlemci ısınıyor mu diye kontrol ediyor musunuz hiç oyun içindeyken?
Güncel, CPB açık 4.2 GHZ'de 55'i daha geçtiğini görmedim. Fanlar 2000 RPM daha hatta 800 de bile ses var. Ilk fanlar daha kötüydü, servis değişti ama nafile bende çözümü Corsair HD120 fan almakla buldum. CM fanlarını birdaha evime sokmayacağım. Daha 3'lü paketi vardi iade ettim. Traktör gibi çalışıyordu. Fanin içinde sanki tel var dönerken değiyormuş gibi. Arkadaşa da tavsiyem soğutucuyu, Arctic ya da Noctua ile değişmesi.

Güncel, CPB açık 4.2 GHZ'de 55'i daha geçtiğini görmedim. Fanlar 2000 RPM daha hatta 800 de bile ses var. Ilk fanlar daha kötüydü, servis değişti ama nafile bende çözümü Corsair HD120 fan almakla buldum. CM fanlarını birdaha evime sokmayacağım. Daha 3'lü paketi vardi iade ettim. Traktör gibi çalışıyordu. Fanin içinde sanki tel var dönerken değiyormuş gibi. Arkadaşa da tavsiyem soğutucuyu, Arctic ya da Noctua ile değişmesi.
Peki bu radyatöre her 12 cm'lik fan uyuyor mu?

O zaman bana geriye yeni bir soğutucu almak düşüyor. Ancak en fazla 300 TL verebilirim. Dar boğaz yüzünden OC ile işlemciyi 4.5 civarına çıkaracağım. Bunu dikkate alarak önerilerinizi bekliyorum.

O zaman bana geriye yeni bir soğutucu almak düşüyor. Ancak en fazla 300 TL verebilirim. Dar boğaz yüzünden OC ile işlemciyi 4.5 civarına çıkaracağım. Bunu dikkate alarak önerilerinizi bekliyorum.
Gözü kapalı Arctis Esports al.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı