CPU Soğutucu Tavsiyesi

Bu sıvı soğutucu bende de var lakin şöyle söyleyeyim sıvı soğutucu alıp üstüne bir de overclock yapacaksanız tavsiyem en az 240mm radyatörlü sıvı soğutuculara yönelin. Bu sıvı soğutucuya ben Zalman Cnps10x Optima'dan geçtim (Cooler Master Hyper 212 ile hemen hemen aynı performansta bir soğutucudur.) ve arada çokta bir fark göremedim.

Birebir bu soğutucuyu ben de vatandan pazartesi alıp dün Ryzen 5 2600 (ocsiz) işlemcime uyguladım. Uygulamada Thermaltake TG4 termal macun kullandım.

Ürünün montajı bence kolay olmakla birlikte kutudan çıkan manualdeki anlatım yetersiz ve kafa karıştırıcı olabilir.

Daha da önenlisi performans tarafına değineyim.Wraith Stealth soğutucu ile boşta 39-41 derecede kalan işlemcim 33-34 dereceyi geçmiyor. Oyunda yeri gelip 69-71 derecelere kadar yükselen işlemcim, bu uygulama sonucunda 53 dereceyi geçmedi. Ses de stock soğutucuya göre kayda değer ölçüde azaldı.

Fark cidden muazzam olmakla birlikte verdiğim paranın karşılığını sonuna kadar aldığını düşünüyorum.

Bence tek eksisi led aydınlatmanın kapatılamıyor olması.
Dün de mesela 51 dereceyi hiç geçmedi. Fark acayip gerçekten.

Dosya Ekleri

• IMG_20190821_005635.jpg
    IMG_20190821_005635.jpg
    465,6 KB · Görüntüleme: 323
Son düzenleme:
Birebir bu soğutucuyu ben de vatandan pazartesi alıp dün Ryzen 5 2600 (ocsiz) işlemcime uyguladım. Uygulamada Thermaltake TG4 termal macun kullandım.

Ürünün montajı bence kolay olmakla birlikte kutudan çıkan manualdeki anlatım yetersiz ve kafa karıştırıcı olabilir.

Daha da önenlisi performans tarafına değineyim.Wraith Stealth soğutucu ile boşta 39-41 derecede kalan işlemcim 33-34 dereceyi geçmiyor. Oyunda yeri gelip 69-71 derecelere kadar yükselen işlemcim, bu uygulama sonucunda 53 dereceyi geçmedi. Ses de stock soğutucuya göre kayda değer ölçüde azaldı.

Fark cidden muazzam olmakla birlikte verdiğim paranın karşılığını sonuna kadar aldığını düşünüyorum.

Bence tek eksisi led aydınlatmanın kapatılamıyor olması.
Dün de mesela 51 dereceyi hiç geçmedi. Fark acayip gerçekten.
Selamlar biraz hort olacak ancak Xigmatek Windpower mı aldınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı