Ryzen5 2600 CPU soğutucu tavsiyesi

Akyz

Hectopat
Ryzen5 2600 işlemcim için soğutucu alacağım. Şu an üzerinde stock soğutucu mevcut ve aşırı zorlamalarda 82 dereceleri görebiliyor. İlk sorum direkt işlemciye hava üfleyen tip soğutucular mı yoksa kule tipi soğutucu mu tavsiye edersiniz?
( Thermaltake UX100 ve Thermaltake UX200 ) aklımda bu iki ürün var. Bu arada MSI B450M PRO M.2 anakart ve shaarkon TG4 kasa kullanıyorum. Başka soğutucu da önerir misiniz? Bütçe Max250₺

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim işlemcim 70 civarı dereceler görebiliyor. Bende yeni bir soğutucu almayı düşünüyorum. Sıvı soğutmalar en güçlü çözümü veriyor gibi bir fikir edinmiştim. Ryzen 2600 gerçekten çok sıcak😤

Soğutucu alma kararınız yine cepte dursun ama bence önce kasa içi kablolama ve havalandırmayı elden geçin hatta eliniz değmişken termal macun yenileme de yapın belki böylesi bir masrafa gerek kalmayabilir. Ama yok zaten almak da istiyordum diyorsanız orası da zevk tabi ki.

Soğutucu alma kararınız yine cepte dursun ama bence önce kasa içi kablolama ve havalandırmayı elden geçin hatta eliniz değmişken termal macun yenileme de yapın belki böylesi bir masrafa gerek kalmayabilir. Ama yok zaten almak da istiyordum diyorsanız orası da zevk tabi ki.
Kasamın önünde üç giriş fanı ve bir de egzos fanı var. Termal macun stock soğtucu üzerinde gelen macun sistemi kuralı 1.5 ay civarında bir süre oldu macunda sorun olduğunu sanmıyorum kablolamalarda çok muntazam hava akışını kesinlikle engellemiyorlar işlemcim 82 dereceleri görürken ekran kartım (GTX 1660Tİ) 65 civarında oluyor işlemci soğutucumla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum zaten dışardan kasaya dokunduğumda işlemcinin arka ve üst kısmı çok sıcak oluyor. O sebepten soğutucuya yöneldim.
Benim işlemcim 70 civarı dereceler görebiliyor. Bende yeni bir soğutucu almayı düşünüyorum. Sıvı soğutmalar en güçlü çözümü veriyor gibi bir fikir edinmiştim. Ryzen 2600 gerçekten çok sıcak😤
Ben 70 de kalsam hiç sorun etmezdim ama 82 gerçekten fazla kasamın camını açınca 68-70 arası oluyor ama kapalı kullanmak istiyorum sonuçta olması gereken o.

Hocam yorumlarınız için teşekkür ederim peki Thermaltake UX200 hakkında yorumu olan yok mu görsel olarak baya güzel 12 cm fan ve CFM değeride 40-49.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı