CPU soğutucusu tavsiyesi

MFTN

Hectopat
Daha fazla  
Azerbaycan'dan selamlar arkadaşlar.

Ben Ryzen 3 3200G APU (RAM 2x8GB 3000MHz)sistem kullanıyorum. İşlemci boşda 50-60 civarı oluyor. Normal gezinirken bir şeyler yaptığımda ise bu rakam 60-65 bazen 70e cıkıyor. GPU (Radeon Vega8) boşta 35-40 oluyor. Oyunlarda da 45-50 civarı. Oynadığım oyunlar eski oyunlar (GTA SA, Max Payne 2, NFS MW ve s.) İşlemci soğutucum Rampage Frosty fix. Sogutucuyu değiştirmek istiyorum. Sormak istedeyim bu rakamları indirmek için nasıl bir soğutucu alayım? Minimum kaç CFM, kaç RPM olsun. Sıvı soğutma alamam.
Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deepcool gammaxx 400 önerebilirim biraz tuzlu sayılabilir tabi. ryzen 5 2600 sistemde boşta 28 yükte 55 dereceleri gördüm en fazla 1.275v 4 ghz'de kullanıyorum. stress testinde 60c'yi gördüm en fazla 30dakikalık test sonrası.

@MFTN Kullandığınız kasa modeli kaç santim CPU soğutucu desteğine sahip?
Soğutucuyu satın alacağınız site veya siteler hangisi ise linklerini bırakırsanız ona göre tavsiye yapılabilir, zira ürünlerin fiyatları ve bulunabilirliği orada farklı olabilir.

Soğutucuyu satın alacağınız site veya siteler hangisi ise linklerini bırakırsanız ona göre tavsiye yapılabilir, zira ürünlerin fiyatları ve bulunabilirliği orada farklı olabilir.
120mm. Aslında Cooler master t400 pro var alabileceğim. O nasıl sizce?
Deepcool Gammaxx 400 önerebilirim biraz tuzlu sayılabilir tabii. Ryzen 5 2600 sistemde boşta 28 yükte 55 dereceleri gördüm en fazla 1.275v 4 GHz'de kullanıyorum. Stress testinde 60C'yi gördüm en fazla 30dakikalık test sonrası.

Evet o var burada. Düşüneceğim bunu. Teşekkürler. Aslında Azerbaycan'da stoklar biraz karışık ceşit o kadar da çok değil. Ya cok ucuz ya cok pahalı. Pahalılar da sıvı soğutma ki sıvı soğutmayı overcklock yaptığında falan işe yarar bir şey.

Evet burada işler çok farklı stoklar çok karışık dediğim gibi. Ya çok ucuz ya çok pahalı orta fiyat/performans ürünleri çok nadir bulunuyor. Siteler bunlar:
STRIX.az
Compstore.az
Gaming.az

Son düzenleme:
@MFTN Bu ürün ise yüksekliği 152.3mm, ölçü uyuyor ise kullanılabilir. Fanı bloka bağlayan klips sanki ayrı bir parça değil gibi, bu şekilde ise ileride fan değiştirmeniz gerektiği zaman orijinal olanı bulmanız gerekebilir.

@MFTN Bu ürün ise yüksekliği 152.3mm, ölçü uyuyor ise kullanılabilir. Fanı bloka bağlayan klips sanki ayrı bir parça değil gibi, bu şekilde ise ileride fan değiştirmeniz gerektiği zaman orijinal olanı bulmanız gerekebilir.

Buna bakarım burada var mı yok mu diye. Bir şey soracağım. Cooler Master T400 Pro nasıl sizce?
Bu arada kasa Max 160mm destekliyormuş işlemci sogutucu için.

Son düzenleme:
Buna bakarım burada var mı yok mu diye. Bir şey soracağım. Cooler Master T400 Pro nasıl sizce?
Bu arada kasa Max 160mm destekliyormuş işlemci sogutucu için.
Kendi sitesinde böyle bir model bulamadım, Hyper 212 ile görünümü aynı bu olabilir mi?

Bu sayfadaki ürün koduna göre RR-T400pro-20FK-R1 böyle bir model çıkmıyor.

Sonuç olarak mantıklı görünen ürünler; Gammax 400 EX ve T400 gibi, incelemelerine bakıp bir karar vermeniz lazım. Ölçüleri kontrol etmeyi unutmayın.

T400 Pro yarı fiyatına T400i var.

Kendi sitesinde böyle bir model bulamadım, Hyper 212 ile görünümü aynı bu olabilir mi?

Bu sayfadaki ürün koduna göre RR-T400pro-20FK-R1 böyle bir model çıkmıyor.

Sonuç olarak mantıklı görünen ürünler; Gammax 400 EX ve T400 gibi, incelemelerine bakıp bir karar vermeniz lazım. Ölçüleri kontrol etmeyi unutmayın.
Çok teşekkürler. Hyper 212 benim dediyimin aynısına benziyor görünüş olarak. Ama ben T400 pro ismi ile aratmışdım özelliklerine bakmak için amazonda falan vardı o ürün. Çok garip. İsmini yanlış mı yazdılar ne.
T400 Pro yarı fiyatına T400i var.

Farkları biri çift biri tek fanlı. Diğer özelliklerinde de fark olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı