CPU tamamen kullanamama sorunu

batuhanbasol

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhabalar başlıkta belirttiğim gibi işlemcimi tam anlamda kullanamıyorum.

Sorun şöyle başladı: Laptopumun şarj soketi bozuldu ve lehimleyerek sorunu giderdim. Sonrasında bilgisayarı açtığımda ve oyuna girdiğimde kasmalara denk geldim. Fotoğraflara da bakarsanız güç vermiyor.

11.jpg
22.jpg

Aradığım çözümler: Güç seçeneklerinden her yolu denedim. Parkcontrol uygulamasını denedim. Throotlestop uygulamasını denedim. İşlemcimin çekirdeklerini hepsini kullandım.
Günlerdir uğraşıyorum çözümünü bulamadım cevaplarsanız çok teşekkürler şimdiden.

DİPNOT: Laptoplarda şarj aleti takılı değil iken yani adaptör işlemciyi beslemediği zamanlarda kasmalar yapıyordu. Acaba şarj aleti lehimden dolayı tam güç veremiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun işlemcin değil. Sarj aleti. Cihaza daha fazla zarar vermeden değiştiremelisin. Çünkü ekran kartın pilden değil direk sarj aletinden watt alır ve düzenli bir elektirik olmadığından kasmalara neden oluyor.

Bende CPU değilde GPU kullanımı çok az oluyor. Ne yaptıysam bir türlü %20'nin üzerine çıkamadım. Oyunlarda FPS drop yiyorum 2 haftadır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı