RAM'in Tamamını Kullanamama Sorunu

Libertas

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
lrPbzk.png

Gözüktüğü üzere, 4GB ram'im olmasına karşın, sadece 2.3 GBı kullanılabilir durumda. Bilgisayarımı 32 bit'ten 64 bit'e çekmek kesin çözüm müdür? Ek olarak, bilgisayarcılara sorduğumda 30-40 lira para istiyorlar ki bu az bir mevla değil. Kendim kurmak istiyorum 64 bit'ti eğer kesin çözümse. Bu yüzden bilgisayarım destekler mi, desteklemez mi hiçbir fikrim yok. Çok cahilim bu konuda. Destekleyip desteklemeyeceğini nasıl anlarım, destekliyorsa CD olmadan nasıl güncelleyebilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin 4GB ram var. 1.7GB'ı işletim sistemi, arka planda çalışan yazılımlar vs. için kullanılyor ve geriye kullanılabilir 2.3GB kalıyor. Yani anormal bir durum yok.

Cihaz geldiğinde 64bit yüklüdür siz format atmışsınız anlaşılan :). Eğer ürün anahtarınız var ise internetten win7 64bit sürümünü bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı