CPU ve GPU Kullanımı %70

RozaNigra

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sürekli bu şekilde olmaya başladı kullanımları. Ne yapmalıyım? %80'e %75 - %75'e %90 falan nasıl çözeceğim bu sorunu? (Son 1 haftadır olmaya başladı)

Dosya Ekleri

• 6216.png
    6216.png
    419,9 KB · Görüntüleme: 384
Darboğaz yapıyor. Diğer oyunlarda var mı? İşlemci ve ekran kartı ne? Grafik ayarlarını değiştirmeyi denedin mi?

9100f gibi bir islemcinin oyunlarda %70-80 kullanilmasi hic garip gelmiyor acikcasi . Benchmarklara da baktigimizda islemci 1650 ile genelde yüksek-ultra ayarlarda agir bircok oyunda zaten %100 e kadar cikabiliyor . Degerler gayet normal.

Steam'da biraz araştırma yaptım ve son güncellemelerde oyunda drop sorunları varmış. Grafik kartlarını zorluyormuş yada öyle birşey.

Diğer oyunlarda veya SP'da oluyor mu bu sorun?
Sp de Max 65-70 görüyor Fortnite da falanda oluyor öbür oyunlarda deneyemedim daha
Bence grafik ayarların çok düşük. O işlemci o oyunda o ekran kartıyla darboğaz yapmaz. Bence ayarları yükselt.
Yapılabilen en yüksek ayar
Sorun nerede? İlla CPU ve GPU 100 kullanılacak diye bir şey yok. Oyunun ne kadara ihtiyacı varsa o kadar harcıyor.
Hocam anlamadınız galiba kalabalık yerlerde tamamını kullanmadıgı için düşük fps alıyorum ihtiyacı kadarını kullanmıyor ilk pcyi aldıgımda 40fps aldığım yerde 15fps e kadar düşüyor
Normalde burada 50-60fps alıyordum bundan daha fazla fps düşüren bir tırla ancak %69 a %69 çalıştığı için anca 40 a çıkıyor
Boş yoldaki değerler böyle

Dosya Ekleri

• 6216.png
    6216.png
    388,2 KB · Görüntüleme: 253
  • 7217.png
    7217.png
    360,3 KB · Görüntüleme: 214
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı