CPU ve GPU Sıcaklık değeri

umutpalamut

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 4-5 gün önce yeni bir bilgisayar satın aldım. Normal bir şekilde oyun oynarken daha sonra CPU ve GPU sıcaklıklarına baktım. Sadece masaüstünde dururken yani boştayken CPU 40, GPU ise 46 derecede çalışıyor. Oyuna girince ( war thunder max. ayarlar) oranlar CPU 50, GPU 60-68 arası değişiyor. Bilgisayardan fazla anlamadığım için size sormaya karar verdim. Sistemim şöyle;

AMD Ryzen 5 1600 12nm Soket AM4 İşlemci​

PNY GeForce GTX 1650 Dual Fan 4GB GDDR6 128Bit DX12​

GamePower Horizon Gaming MESH Panel 550W 80+ Bronze Kasa​

Apacer Panther (1x8GB) DDR4 3000Mhz CL16 Ram​

James Donkey JD240 LE 240GB 2.5" 3D Nand 510MB-500MB/sn SSD​

Bazı arkadaşlarım fazladan 8 GB RAM almamı önerdi. Haklılar mı ya da bu değerler kötüyse ne yapmam gerek?
Düzenleme yapayım, Masaüstündeyken CPU 35-45 arası GPU 40-45 arası değişiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım fakat az önce denerken bir sorun gibi birşey oldu.Değerler CPU 51 GPU 66 iken kasadan 1 saniyelik bir cızırtı sesi geldi sanki çatalı tabağa sürmüşsünüz gibi. Bir sorun olur mu?
Sesin kaynağını bulmaya çalışın. Ekran kartı, güç kaynağı veya fanlar olabilir. Coil Whine olabilir.
Hocam aslinda sicaklik değerleri güzel ama sanirim kasanızda hava akışı yok boşta o sıcaklıkların 10 derece daha az olması lazim hepsini kullandım ondan biliyorum
Markası pek iyi değil ama mesh panel ve 3+1 fanlı yapıya sahip kasası var. Sıcaklıklar değerleri de olması gerektiği gibi.

Sesin kaynağını bulmaya çalışın. Ekran kartı, güç kaynağı veya fanlar olabilir. Coil Whine olabilir.

Markası pek iyi değil ama mesh panel ve 3+1 fanlı yapıya sahip kasası var. Sıcaklıklar değerleri de olması gerektiği gibi.
Yorumunuz için teşekkürler, coil whine adlı sorunun sesine baktım fakat ona benzemiyor garip bir ses bugün de hiç gelmedi sesden. Yine de teşekkürler.

Geri
Yukarı