CPU ve GPU sıcaklık değerleri nasıl olmalı?

Mert Efe Tezcan

Centipat
Daha fazla  
CPU'larda ve GPU'larda normal ve yüksek sıcaklık aralıkları nasıl? CPU sıcaklığı oyun sırasında 80 dereceleri görüyor normal midir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
80 derece normaldir, laptop için ise iyi bile sayılır. Laptop tarafında GPU yük altında 60-80 arası çalışır. 85 ve üzeri sıkıntı arz eder zaten 90'a doğru frekans kısar.

Her iki tarafta da en ideal sıcaklıklar bana göre GPU'da en fazla 75, CPU'da ise 85'dir, en fazla!

Normal hocam, bende 3060 var 85 dereceye çıkıyor (Tabi laptop benim ki). ama senin ki Nvidia kartı ise Nvida kartları yine baya dayanıklı diye biliyorum.

Modellere, markalara göre değişiklik gösteriyor. Siz bize laptop, masaüstü ne kullanıyosanız ve GPU + CPU'nuzu söyleyip bir de soğutma için ne kullandığınızı söylerseniz daha faydalı olabilir.

Kasanızın marka modeli de önemli. GPU / Cpu kombinasyonunuzun youtube videolarına bakarak +- 5 değerler düşünerek kabul edebilirsiniz. Çünkü orada devreye dış etmenler giriyor, oda sıcaklığı, kasa hava akış kalitesi, kullanılan soğutucu vs. Eğer işlemcinizin sıcaklığı kendi soğutucusu ile o derecelerdeyse gayet normal. 10+ derece düşürmek istiyorsanız kule tipi F/P bir soğutucu alarak değerlerini rahatça düşürebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı