CPU ve GPU tercihleriniz nelerdir?

3 sene önce i3 6100 - 4 GB RAM - 2 GB AMD ekran kartlı hazır kasa bir PC almıştım. Bu PC Knight online için almıştım. O zaman 1.500 TL' idi. Yaklaşık 2 ay önce upgrade ettim. 12 GB RAM + 1050Ti şeklinde, işlemci hala aynı onuda yakın zamanda değiştireceğim. Şuanki planım 7700k + 1070Ti ikilisidir.

İşlemci olarak bende İntel var ama keşke AMD Ryzen alsaydım diyorum. Ancak ekran kartı konusunda kesinlikle nVidia AMD’den bir adım önde şuan. Belki ilerde AMD de nVidia’ya yetişir.

Şu an bende işlemci olarak Intel Core i5 6200-U var. Nvidia Geforce 940M ekran kartım var. Bütçeniz yoksa minimum tercih olarak tercih edebilirsiniz. Ama benim açımdan yetersiz kalıyor.

Şu an bende işlemci olarak Intel Core i5 6200-U var. Nvidia Geforce 940M ekran kartım var. Bütçeniz yoksa minimum tercih olarak tercih edebilirsiniz. Ama benim açımdan yetersiz kalıyor.
Söylediğiniz bileşenler laptop işlemcisi ve ekran kartı. Laptoplarda bileşenler anakarta gömülü olduğundan değiştirmek ya da ayrı ayrı toplamak olanaksız. Konu burada kasa toplamak. Laptop değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı