CPU ve kasa fanı önerisi

HoNDaC1

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Geriatri
Arkadaşlar herkese hayırlı günler dilerim. Özetle danışmak istediğim konu şu; CPU için kule tipi soğutucu alacağım fakat kasa fanlarım kırmızı LED'li olduğu için RGB renkli fan alırsam kasa içerisinde sırıtır. Bu yüzden hem CPU fanı alacağım, hem de kasanın fanlarını RGB veya Rainbow'a çevireceğim.

Danışmak istediğim konular ise;

1. kasa fanlarını aynı ölçüde alsam sıkıntısız şekilde oturur mu? ( Yuvalarından sıkıntı yaşar mıyım ?)
2. CPU fanı RAM'leri sıkıştırır mı? ( B450M S2H modelinde stok R5 1600 fanı kullanıyorum ve RAM'lere sıfır denecek kadar az mesafesi var )

Önerilere açığım, düşündüğüm modeller şu şekilde:

Kasa fanları: GAMETECH Gf-120 3in1 Kumandalı A-rgb Fan Set 3lü Set Kit 3x120mm Kasa Fanı | Trendyol

CPU fanı: https://www.hepsiburada.com/snowman...-fan-p-HBV00000UVGM8?magaza=PeraElektromarket

CPU için asıl düşündüğüm fan şuydu: Snowman X6 CPU Soğutucu Fan Rainbow Fiyatları ve Özellikleri fakat 3 fanlı olduğu için sığmama durumu olur diye vazgeçtim. Sizce bu egzoz fanı için veya RAM için sıkıntı çıkartır mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hocam, soğutucuyu kullanabilirsiniz. Yorumlara baktım. Bu anakart ile kullananlar var. Daha önce burada da kullananlar gördüm. Fanlar içinse sadece renk olayına aldanmayın. Fanlarınız iyi ise boşuna almayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı