CPU voltaj dalgalanması

Ayata7

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB
Anakart
Tuf X-570 Gaming
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarı formatladıktan sonra ASUS'un AI Suite 3 yazılımı üzerinden CPU voltaj değerlerini hiç görmediğim kadar düşük görmeye başladım. Sisteme herhangi bir zararı olur mu sizce? Bu derece voltaj değerleri.

Ek Açıklama 2022-07-16 003623.jpg

Nin oynamasını nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarı formatladıktan sonra ASUS'un AI Suite 3 yazılımı üzerinden CPU voltaj değerlerini hiç görmediğim kadar düşük görmeye başladım. Sisteme herhangi bir zararı olur mu sizce? Bu derece voltaj değerleri.

Eki Görüntüle 1452504

Nin oynamasını nedeni nedir?

Normal gözüküyor benim işlemcide yük değerine göre değişiyor.

Normal gözüküyor benim işlemcide yük değerine göre değişiyor.
Hocam asus ai suite 3 yazılımını kullanıyorum. Tüm kasanın fan ayarını yapıyorum. Bilgisayarı açıp kapadıktan sonra, fan ayarları değiştirildi yazısını veriyor. Her seferinde fan ayarlarını sıfırlıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim sence?

Hocam ASUS AI Suite 3 yazılımını kullanıyorum. Tüm kasanın fan ayarını yapıyorum. Bilgisayarı açıp kapadıktan sonra, fan ayarları değiştirildi yazısını veriyor. Her seferinde fan ayarlarını sıfırlıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim sence?

Ayarları sürekli kayıt etmen lazım sıfırlamaması lazım biraz araştır bulursun.

Ayarları sürekli kayıt etmen lazım sıfırlamaması lazım biraz araştır bulursun.
Kaydediyorum ama pc kapandıktan sonra yeniden açıldığında sürekli sıfırlanıyor ayarlar. Fan has been changed yazısını veriyor. Ai suite 3 yazılımıyla alakalı da bir durum olabilir ama sıvı soğutucuya bir problem çıkartmaz umarım :)

Kaydediyorum ama PC kapandıktan sonra yeniden açıldığında sürekli sıfırlanıyor ayarlar. Fan has been changed yazısını veriyor. AI Suite 3 yazılımıyla alakalı da bir durum olabilir ama sıvı soğutucuya bir problem çıkartmaz umarım :)

Çıkartmaz ama ara ara kontrol et sıcaklık değerini ben oyun oynarken sürekli açık MSI Afterburner bütün değerleri görüyorum herhangi sıkıntı olmasın diye.

Geri
Yukarı