CPU yüksek sıcaklık sorunu

Özer/16

Decapat
Öncelikle merhaba. ben i5 3470 işlemci kullanıyorum, soğutucum ise Intel'in stok soğutucusu normal masaüstünde iken derece 80'i buluyor CS:GO'yu açınca ise 120'leri geçiyor neden bu kadar yüksek?

Galiba Tablet gibi olan küçük bilgisayarları kullanıyorsunuz. Yani ortam gereği sıcak olması normal bence. Hep mi böyleydi yoksa bir zamandan sonramı olmaya başladı?

masaüstünde iken görev yöneticisini aç görev yöneticisinde %50 üzeri kullanan program varmı diye bak belki virüs bulaştırmışındır
bence bi format at devam ediyoda donanımsal bir sorun vardır

Termal macun sürülü mü?
termal macunum çok eskidi alıcağım.
Galiba Tablet gibi olan küçük bilgisayarları kullanıyorsunuz. Yani ortam gereği sıcak olması normal bence. Hep mi böyleydi yoksa bir zamandan sonramı olmaya başladı?
son 1 haftadan sonra böle olmaya başladı
masaüstünde iken görev yöneticisini aç görev yöneticisinde %50 üzeri kullanan program varmı diye bak belki virüs bulaştırmışındır
bence bi format at devam ediyoda donanımsal bir sorun vardır
%50 ve üzeri kulanılan görmedim ama yarın format atıcağım yardım ettiğin için Teşekkürler.
İlginç bence de bir format lazım
yarın atacağım çok sağol.
Dereceler çok yüksek cidden. Termal macun değiştirme işlemi yapıp soket soğutucunun tozunu almakta fayda var.
yarın bu dediğini yapıcağım eğer olamaz ise format atıcağım çok Teşşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı