i5 7400 ve GTX 1050 Ti Sistem Fortnite'de Yüksek CPU Kullanımı Sorunu

Emir Kosif

Decapat
Yaklaşık 1 yıl once bir sistem topladım GTX 1050 Ti ve i5 7400'lü bir sistem ve 8 GB RAM. Oyun oynarken Fortnite gibi oyunları işlemci kullanımı 100'de 100 olmasına rağmen ekran kartı bazen %80 falan oluyor ama PUBG gibi ekran kartı zorlayan oyunlarda ikisi de %100 hatta işlemci %52'de bile ekran kartını %100 yapabiliyor ama başka oyunlarda neden böyle işlemci %100'ken Ekran kartı %60-%70 olur ki?

Genelde (Fortnite'yi düşük ayarlarda oynuyorum) Bazı forumlarda şey gördüm bazı oyunlar ekran kartından az harcar işlemciden çok harcar diye öyle bir şey var mı ? ayrıca FPS konusunda hiçbir sıkıntım yok PUBG'yi 80-90 FPS arası yüksek-orta ayarlar Fortnite de 150-200 arasında ama bu işlemci ve ekran kartı kullanımı darboğaz olabileceği konusunda endişelendiriyor beni. Gerçi sanmam ya çünkü adamlar 1050 Ti ile Pentinuim G4560 kullanıyor be.

Ve ayrıca işlemcinin açıklamasında 3 GHz yazıyor fakat 3.30 küsüre çıkıyor 100'de. 100 yükte hiçbir şekilde overclok işine girmedim aldığım gibi duruyor işlemci BIOS'u da 2-3 kere açtım sadece fan hızı arttırmak için. Bir de son olarak i5 7400 %100 yükte 60-65 derece arası normal midir en fazla 68 gördüm oda yaklaşık 5-6 saat yükte kalmıştı alt tab yapıp sıcaklığa bakarken direkt 5'e düşmüştü :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı