CPU-Z RAM CL değeri nasıl öğrenilir?

Arddaaa

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir laptop aldım geçen hafta fakat RAM yükseltmek istiyorum. Çok bir bilgim yok açıkçası. Başka bir konuda gördüğüm kadarıyla CL değeri işlemcinin destekleyip desteklememesine göre değişiyormuş. Yanlış anlamış da olabilirim. Ben RAM'imin değerini 21 diye biliyordum ve internette uyumlu RAM bulamıyordum. Ancak aslında CL 22 RAM'im varmış da işlemcim desteklemediği için mi CL21 gözüküyor?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    35,6 KB · Görüntüleme: 122
  • 2.png
    2.png
    41,9 KB · Görüntüleme: 118
CL değeri falan hikaye. Sizin sistemde ne takılıysa aynısından almanız lazım. Yoksa uyumsuzluk olur. Hele laptop'ta çok büyük ihtimal. Ayrıca laptopun kapağını açarsanız garantisi devre dışı kalır (Monster hariç).

CL değeri falan hikaye. Sizin sistemde ne takılıysa aynısından almanız lazım. Yoksa uyumsuzluk olur. Hele laptop'ta çok büyük ihtimal. Ayrıca laptopun kapağını açarsanız garantisi devre dışı kalır (Monster hariç).
Aynısının satışı yurtdışında bile yok. Yapacak başka bir şeyim yok mu o zaman?

Aynısının satışı yurtdışında bile yok. Yapacak başka bir şeyim yok mu o zaman?
Alırsınız ancak uyumsuzluk ihtimali çok yüksek. Ayrıca yeni aldım diyorsunuz o zaman kapağı açıp RAM takarsanız garantiniz gider. Acil bir probleminiz olursa hiç çözemezsiniz veya para ödersiniz. Laptopun marka ve modeli nedir?

Alırsınız ancak uyumsuzluk ihtimali çok yüksek. Ayrıca yeni aldım diyorsunuz o zaman kapağı açıp RAM takarsanız garantiniz gider. Acil bir probleminiz olursa hiç çözemezsiniz veya para ödersiniz. Laptopun marka ve modeli nedir?
Asus G512LI-HN061T model bu. Alırken ram yükseltmenin garanti kapsamı içinde olduğunu söylemişti görevli kişi.

Asus G512LI-HN061T model bu. Alırken ram yükseltmenin garanti kapsamı içinde olduğunu söylemişti görevli kişi.

8 GB RAM'li bir cihaz. Bu yüzden böyle bir PC için 16 yapmak mantıklı. Ancak aldığınız yerden destek alabilirsiniz o halde. Çünkü benim dediğim herkes tarafından bilinen bir durum. Örneğin siz bu upgrade işlemini yaptınız ve ileride bir gün arızası olunca servistekiler bu ürünün kapağının açıldığını yani arızanın kullanıcı kaynaklı bir problem olduğunu söyleyecek ve ürün garanti kapsamı dışında kalacak. Kapağın açıldığını ise uygulanan bir mekanizmadan anlıyorlar. Fabrika çıkışlı olarak bu şekilde yapıyorlar bu durumu gözetleyebilmek için. Bunu da internetten araştırıp bulabilirsiniz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı