CPU-Z ve görev yönetisinin RAM slotunu yanlış gösterme ihtimali var mı?

Hypeer

Hectopat
Makaleler
1
CPU-Z ve görev yönetisinden baktığımda 2 adet RAM slotu gözüküyor fakat cihazın sitesinde ve RAM upgrade videolarını izlediğimde tek slot var.

Cihaz: Yoga 520-14IKB (81C80098TX)

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam sana diyor ki 2 tane slot var diye gözüküyor. İşte o slotlardan birisi anakarta gömülüdür, diğeri de değildir. O videolarda diğeri dediğim, yani anakarta gömülü olmayan slottakini değiştiriyorlardır. Daha fazla açıklamamı ister misin?
10 tane video izledim. Hepsinde mi böyle yapıyorlar?

Anlamadığın yer neresi tam olarak?
Anlamadığım bir yer olduğunu söylemedim. Konuda her şeyi açık açık zaten dile getirdiğimi düşünüyorum. Görev yöneticisinde ve CPU-Z programında 2 adet RAM slotu gözükmekte fakat RAM upgrade videolarında 1 adet RAM çıkarıp başka RAM takılıyor. Youtube üzerinde bulunan tüm videolarda 1 adet çıkarılıp yerine yenisi takılıyor. Lenovo sitesinde de 1 adet slot olduğu gözüküyor. Merak ettiğim şey görev yöneticisinde ve CPU-Z programında bu slotu yanlış gösterme ihtimali var mı?

Anlamadığım bir yer olduğunu söylemedim. Konuda her şeyi açık açık zaten dile getirdiğimi düşünüyorum. Görev yöneticisinde ve CPU-Z programında 2 adet RAM slotu gözükmekte fakat RAM upgrade videolarında 1 adet RAM çıkarıp başka RAM takılıyor. YouTube üzerinde bulunan tüm videolarda 1 adet çıkarılıp yerine yenisi takılıyor. Lenovo sitesinde de 1 adet slot olduğu gözüküyor. Merak ettiğim şey görev yöneticisinde ve CPU-Z programında bu slotu yanlış gösterme ihtimali var mı?

Hocam PCB üzerinde yol vardır ama slot yoktur.
Programlar onu görüyor olabilir.

Aynı PCB farkı bileşenler ve iki RAM slotu ile farklı model olarak piyasaya sürülebiliyor.
Videoları bende izledim sisteminde bir adet RAM slotu var.

RAM değişikliğinde farklı RAM'ler takıyorlar.
Sistemde iki RAM olsa değiştirmediklerri RAM ile yeni taktıkları çakışır.

Anlamadığım bir yer olduğunu söylemedim.
Soru işareti kullanıyorsan anlamadığın bir yer vardır.
Daha anlamadığın bir şey olduğunu bile anlayamamışsın.

İhitmal var. Bu yüzden diğer slot anakartına gömülü demek yerine gömülüdür diyoruz. Bak bunu da anlamamışsın. Ama biz iyimser yaklaşıp anakarta gömülüdür diyoruz.

Çok basit şekilde tespit edebiliyoruz. Bilgisayarına takılı bellek miktarını not edip içini açıp o 1 adet olan slottaki RAM'e bakıyorsun. Üzerinde yazan ile sende takılı olan aynı ise tek slot vardır. Eksik kalıyorsa gömülüdür.
Bu kadar basit.

Soru işareti kullanıyorsan anlamadığın bir yer vardır.
Daha anlamadığın bir şey olduğunu bile anlayamamışsın.

İhitmal var. Bu yüzden diğer slot anakartına gömülü demek yerine gömülüdür diyoruz. Bak bunu da anlamamışsın. Ama biz iyimser yaklaşıp anakarta gömülüdür diyoruz.

Çok basit şekilde tespit edebiliyoruz. Bilgisayarına takılı bellek miktarını not edip içini açıp o 1 adet olan slottaki RAM'e bakıyorsun. Üzerinde yazan ile sende takılı olan aynı ise tek slot vardır. Eksik kalıyorsa gömülüdür.
Bu kadar basit.
O soru işaretinden önce sana 10 tane video izlediğimi söylüyorum. Benim öğrenmek istediğim şey görev yöneticisi ve CPU-Z yanlış gösterebilir mi? Kapağı açtıktan sonra nasıl öğreneceğimi gayet iyi biliyorum zaten. Az önce de kapağı açıp bizzat kontrol ettim. Konu kapanabilir.

Geri
Yukarı