CPU-Z RAM modeli öğrenme

ungus

Centipat
Arkadaşlar laptopuma RAM yükseltmesi yapacağım. CPU-Z programı ile modeli öğrenebiliyormuşuz. Programı yükledim SPD sekmesine geldim ama modeli nasıl öğreneceğimi anlamadım. Yardım ederseniz sevinirim.
ram.png

Max Bandwidth yerinde yazan yer modelini gösterir seni RAM modelin DDR4 2660MHz. Bazenleri sadece parantez içinde gösterir o parantez içinde yazan yeri 2 ile çarparız.

Max Bandwidth yerinde yazan yer modelini gösterir seni RAM modelin DDR4 2660MHz. Bazenleri sadece parantez içinde gösterir o parantez içinde yazan yeri 2 ile çarparız.
Modelden kastım o değildi DDR4 2660MHz bir sürü bellek var .Ben aynı marka ve modelden almak istiyorum onu öğrenmeye çalışmıştım. Bu konuda pek bilgim yok o nedenle sorun olmaması için aynı marka ve modelden almak istedim. Eğer önerebileceğiniz ram varsa yazar mısınız ?

Modelden kastım o değildi DDR4 2660MHz bir sürü bellek var .Ben aynı marka ve modelden almak istiyorum onu öğrenmeye çalışmıştım. Bu konuda pek bilgim yok o nedenle sorun olmaması için aynı marka ve modelden almak istedim. Eğer önerebileceğiniz ram varsa yazar mısınız ?
Rami çıkarın üstünde markası ve modeli yazar.

Memory kısmında yazmıyordu?
memory.png

memory kısmında bunlar var.

Bende işaretlediğim yerde görünüyor model ismi sizde görünmüyor belkide başka programla bakmalısınız aida64 gibi
ram.JPG

ram2.JPG

Dosya Ekleri

• ram.JPG
    ram.JPG
    51,1 KB · Görüntüleme: 113
  • ram2.JPG
    ram2.JPG
    100 KB · Görüntüleme: 107
Aida64 ile bak. Bence aynı marka ve modeli al çünkü sorun yaşayabilirsin (ben yaşamıştım).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı