CPU'dan Gelen Cızırtı Sesi

watch dees

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam.

Bende bir dizüstü var evlere şenlik. Güç tuşuna basılı tutmadan kapanmayan fn tuşları, çalışmayan, ekran parlaklığı değişmeyen falan :)

Markası da maalesef Casper. Zamanında almış bulundum.

Sorunum şöyle ki;

bilgisayarın işlemcisinden bildiğimiz elektrik kaçağı gibi bir cızırtı geliyor. İçini açıp dikkatlice dinledim, hemen yanında RAM var. Acaba oradan mı geliyor diye fakat ses bariz bir şekilde işlemciden geliyor.

En azından günlük kullanım için kullanılabilir haldeydi bilgisayar fakat bu cızırtı sesi ne fan sesi ne başka bir şeye benziyor. Çok rahatsız edici ve yüksek seviyede maalesef.

Sizce termal macun yenileme işe yarar mı yoksa atayım mı? Ben bu bilgisayarı ya da başka bir önerisi olan var mı ? Herkese teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Cızırtı hem de işlemciden? Valla ilginç ama aklıma gelen tek şey işlemci fanı başkası gelmiyor.
Bilen biri varsa söylesin de öğrenelim.

Aynen öyle. Belki işlemcinin yuvası sıkıntılı olabilir yada ben yanlış duymuşumdur ve RAM'den de geliyor olabilir ama işlemci yuvasından yani o kısımdan geldiğine eminim.
Bakalım bir bilen vardır belki.

Buyurun sesin aynısını buldum, aynen bu şekilde. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı