CPU'nun %100'de çalışması sorun yaratır mı?

HelixTR63

Centipat
Daha fazla  
RAM
12 GB
Merhaba,
Ben aktif olarak Valorant oynuyorum, çiftliğe 2 aylık yerleşeceğim için bir laptop aldım. Valorant'ı açınca CPU %100 de kalıyor, oyunda kasma donma sorunu yok. Fakat bu bilgisayara zarar verir mi? Önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isılar 90c altındaysa sorun yok
Isı kontrolü yapmadım hiç, ram kullanımı %30-40, disk kullanımı max %40-50 oluyor.
İşlemci nedir hocam işlemciye göre virüs olabilir yada işlemci yetersizdir akşamlar yaşarsınız 100de droplar oluşur
İşlemci düşük hocam 4 çekirdek ondan kaynaklı zaten, benim öğrenmek istediğim bir sorun yaratır mı laptop'a zarar verir mi? drop konusunda pek bir sıkıntım yok 60FPS ile oynuyorum.

Isı kontrolü yapmadım hiç, ram kullanımı %30-40, disk kullanımı max %40-50 oluyor.

İşlemci düşük hocam 4 çekirdek ondan kaynaklı zaten, benim öğrenmek istediğim bir sorun yaratır mı laptop'a zarar verir mi? drop konusunda pek bir sıkıntım yok 60FPS ile oynuyorum.
Hwmonitör indirerek oyun içerisinde ki sıcaklıkları takip edebilirsiniz.

4 çekirdek kötü değil hocam siz modelini söyleyin. Çok ısınmıyorsa zarar vermez hocam ama laptop bu ısınınca fan ızgara plastikleri bile dökülebiliyor

Son düzenleme:
Windows 10 CPU kullanımını arka planda düşürmek için kılavuzlar var bakın bence hocam Valorantta FPS drop yerseniz hiç çekilmez
Hocam 120 fps kadar veriyor 60 a sabitledim monitör 60HZ zaten, ek olarak benim masa üstü var zaten laptopu köye gidince 3 5 el valo gireyim diye aldım yani çok büyük bir performans beklentim yok sadece CPU 100 olması laptop işlemcisine veya başka bir soruna neden olur mu o soru aklımda sadece

Yeni konular

Geri
Yukarı