Crackli ISO dosyasında virüs varsa antivirüs bunu tespit edebilir mi?

Cyberbug 2077

Hectopat
Makaleler
1
Crackli bir ISO veya Windows dosyalarını temiz kurulum ile sisteme yüklediğimiz zaman o Windows dosyalarında virüs varsa bu virüsü Kaspersky ya da Malwarebytes'te eder miydi?

Crackli ISO dosyasını tespit eder. O tarz bütün crack dosyalarını buluyor diye biliyorum.

Hayır o dosyayı değil o orijinal olmayan ISO ile temiz kurulum yapıp Windows'u kuruyoruz ya onunla birlikte de zararlı yazılım gelirse bunu antivirüs tespit eder miydi?

Bir arkadaş tespit edemiyor demişti ondan dolayı kafama takıldı.

Windows'u seçici tarama olarak tarattım bir şey bulamadı.
Olay da bu zaten, sistem dosyası haline getirip taramalarda çıkmayacak şekilde virüs hazırlanabiliyor; sonuçta kullandığın işletim sistemi tamamen başkasına ait. Kullandığın modifikasyon sisteminin sahibine güvenmen lazım, işletim sistemine değil.

Olay da bu zaten, sistem dosyası haline getirip taramalarda çıkmayacak şekilde virüs hazırlanabiliyor; sonuçta kullandığın işletim sistemi tamamen başkasına ait. Kullandığın modifikasyon sisteminin sahibine güvenmen lazım, işletim sistemine değil.

Ancak dediğim gibi sistem dosyalarını da taratmıştım ya hem de Microsoft forumuna da sordum antivirüs tespit ederdi ancak silinmedi gibi bir şey söyledi çeviriden dolayı tam anlamadım ancak.

Ancak dediğim gibi sistem dosyalarını da taratmıştım ya hem de Microsoft forumuna da sordum antivirüs tespit ederdi ancak silinmedi gibi bir şey söyledi çeviriden dolayı tam anlamadım ancak.
Her dosya "tarama" ile tespit edilir diye bir kaide yok maalesef. Üst düzey (FUD) olanları gerçek zamanlı korumalar tespit edilebilir, o da belki.

Her dosya "tarama" ile tespit edilir diye bir kaide yok maalesef. Üst düzey (fud) olanları gerçek zamanlı korumalar tespit edilebilir, o da belki.

Ancak dediğim gibi seçili bir şekilde o dosyayı tarattım ve bir şey bulamadı her dosyayı taramasa bile ben seçili bir şekilde tarattığım için taramaz mıydı Kaspersky.

Yeni konular

Geri
Yukarı