Crackli oyun virüs bulaştırır mı?

30-40 MB olan var mı?
ESET o civarlarda kullanmakta.
Ben en son tövbe ettiğim zaman 300 MB Ram kullanıyordu Kaspesky, defenderda 300 ile başlayıp yine boşta iken 4 GB'de bitiriyordu.
Kaspersky şu an 120-140 civarı kullanıyor. Sizin dediğiniz şeyler 5-10 yıl önceki saçmalıklar, telefonunu çıkar diyen dayılardan bir farkınız yok gözümde.
Olay sadece RAM'de değil. PC performansını düşürüyor bayağı.
Siz sanırım Chrome'un RAM sömürdüğü zamanlarda kalmışsınız. AV programları durduk yere performans düşürmezler, tarama yapıyor ise düşürür ki bu normaldir onun da zamanını kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Oturup burada sizinle AV kullanmaya karşı olmanızı tartışmayacağım çünkü neresinden baksanız saçma bir düşünce yapısı. Kendine en çok güvenen insan bile AV kullanmalı.

uTorrent Torrent istemcisidir. Kendisi virüs değildir ama daha iyisini arıyorsanız qBitTorrent'e bakın. Reklam da içermiyor.

1688822628292.png

Bunlardan hangi sürümü daha iyidir hocam.

İndirdiğin kaynak önemli örnek skidrow-Reloaded vb. grupların ismini kullanan çok fazla scam siteler bulunuyor genelde BTC minning ile upload ediyorlar oyunları hatta RAT bile yiyebilirsin yani qoob repack yine örneklerden dikkat etmek gerekir.

Ne kadar popüler olsa bile hiçbir crack oyun sitesine güvenmiyorum ben. Adamların bir şekilde bu işten kazanç sağlaması lazım. Bir oyunu crack lemek de üst düzey yazılım ve tersine mühendislik bilgisi gerektiriyor. E şimdi mesela ben olsam bu kadar uğraşmışken, kimseye sevabına oyun vermem yani. İllaki bir kazancım olmalı. Bunu da doğal olarak bir çeşit zararlı yazılımla yaparım. Başka yol yok zaten. he bu trojan olur, adware olur mining olur bilemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı