CRC hatası yükselmesi

batuhandivrik

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Türk Telekom kullanıyorum ve pazar günü 2 saatliğine internetim gitti sonra TT ekibi gelip ana kutuya bir şey yaptı internetim geldi ama o günden beri hızım 47 48'den 32'ye düştü ve CRC hataları çok fazla arttı. Normalde 5 günlük kullanımda 100 crc görüyordu en fazla o da bazen hiç görmediği bile oluyordu. Ne olmuş olabilir acaba? Ve CRC bu kadar yükseldiğin de internet bağlantım kesiliyor ve bir süre gelmiyor. Modem ASUS DSL AC51.

WhatsApp Image 2020-12-02 at 08.53.14.jpeg

Yok mu yardımcı olacak biri ?

Son düzenleme:
Bende de durum aynı. CRC arttıkça interneti kullanamaz hale geliyor ve bu durumu servis sağlayıcısına anlatamıyorum. Modemi farklı bir internette denedik kablolarda ek yer yok hatta kutuya kadar tekrar söktüm krone ile kabloları yenileyip taktım sonuç deyişmedi.

Dosya Ekleri

• N2.png
    N2.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 65
Hocam ben TT ile görüştüm sürekli taciz ettim ve Twitter'dan Ttdestek'e yazdım. En sonunda ekip gelip halletti benlik bir sorun yoktu büyük ihtimal çünkü daha öncesinde böyle bir şey olmuyordu. Ya ankastreyle ilgili bir şey yaptılar ya da ana kutuyla ilgili onu bilmiyorum çünkü sabah kalktığım da sorun düzelmişti ve TT'den sorun giderildi diye mesaj gelmişti.

Anladım hocam. NetSpeed kullanıyorum ben uzun zamandır uğraşıyorum ama anlatamıyorum. Özelikle de geçen hafta genel iyileştirme çalışması yaptılar ondan sonra daha berbet bir hal aldı. Bu haftada düzelmez işe farklı bir servis sağlayıcıya geçeceğim.

Hocam ben TT ile görüştüm sürekli taciz ettim ve Twitter'dan Ttdestek'e yazdım. En sonunda ekip gelip halletti benlik bir sorun yoktu büyük ihtimal çünkü daha öncesinde böyle bir şey olmuyordu. Ya ankastreyle ilgili bir şey yaptılar ya da ana kutuyla ilgili onu bilmiyorum çünkü sabah kalktığım da sorun düzelmişti ve TT'den sorun giderildi diye mesaj gelmişti.
Hocam yol yordam gösterin bana da. 35 Mbps internetim var TTNET, CRC hataları bir artmaya başlıyor 2-3 saatte bir. Milyonlara ulaşıyor ve hızım 0 Mbps’ye düşüyor. Modemi kapatıp açınca düzeliyor. Arıza kaydı açtırdım da hiç emin değilim düzeltebileceklerinden. Ekipleri eve nasıl getirebilirim? Bu işi nasıl çözebilirim ? Fikir verirsen çok mutlu olurum.

Hocam yol yordam gösterin bana da. 35 Mbps internetim var TTNET, CRC hataları bir artmaya başlıyor 2-3 saatte bir. Milyonlara ulaşıyor ve hızım 0 Mbps’ye düşüyor. Modemi kapatıp açınca düzeliyor. Arıza kaydı açtırdım da hiç emin değilim düzeltebileceklerinden. Ekipleri eve nasıl getirebilirim? Bu işi nasıl çözebilirim ? Fikir verirsen çok mutlu olurum.
Twitterdan yazabilirsiniz TT'ye oradan da işlem başlatsınlar. Onun haricinde ekipler geldiğinde aşağı inin derdinizi anlatın ve ne yapıyorlarsa bekleyin. Düzelip düzelmediğini görün.

Yeni konular

Geri
Yukarı