Creality Ender 3 V2 için tavsiyeler

150₺ filamente verdim.

Filameon marka PLA 1,75mm çap.

Hocam dediğim gibi baskı tablaya hiç yapışmıyor artık. Yine denerim sıkıntı değil ama yapışmıyor hiçbir şey.

Yarın akşam işten gelince komple söküp tekrar kurulum yapmayı deneyeceğim.

Hocam ben zaten sen bu rehberi attıktan sonra hep buna göre yaptım. Önce kağıt ile sonra baskı anında ayar yaptım. Zaten tık tık seslerini bu ayarları yaptıktan sonra almaya başlamıştım. Dün filamenti söküp nozülü falan temizledim dediğim gibi. Sonrasında nozülü ısıtıp filamenti akıttım biraz ve normal bir şekilde geliyordu filament. Yine Chep'in rehberine göre ayar yapmaya çalışıyorum. Baskı tabla tutunmuyor. Tutununcaya kadar tablayı yükselteyim diyorum bu sefer de filament gelmemeye başlıyor.

Tabla sıcaklığı 60 derece. Nozül sıcaklığını ise 200,205,210 derecelerde denedim ama hepsinde aynı sonucu aldım.

Hocam ben bu slicer denen programları hayatımda ilk defa kullanıyorum. Ayarlara çok hakim değilim. Bir şeyleri yanlış yapıyor olabilirim. Rica etsem heat tower olsun benchy denen gemi falan bunların ayarlamasını yapıp bana baskı dosyası atabilir misin?
-Edit

Hocam seninle konuşuktan sonra thingiverse sitesinden heat tower modeli indirip baskı almayı denedim. Baskı almadan önce tabla ayarı yapmayı tekrar denedim ve sadece a4 kağıdı parçası kullandım.

Program olarak yine cura kullandım. Vaktim olmadığı için Prusaslicer kuramadım. Cura'da baskı ayarı olarak önceden ayarlanmış standart kalite ayarlarını kullandım ve değişiklik yapmadım.

Baskının sonucunu görsel olarak ekledim. Ben hiçbir şey anlamadım gerçekten. Aklıma gelen ilk şey baskı başlangıcında ilk katmanları yüksek sıcaklıkta bastırmak ve sonrasında düşürmek. Bilmiyorum bu doğru bir yöntem midir?

Eki Görüntüle 1073252Eki Görüntüle 1073254Eki Görüntüle 1073255Eki Görüntüle 1073257Eki Görüntüle 1073258Eki Görüntüle 1073259Eki Görüntüle 1073260Eki Görüntüle 1073261Eki Görüntüle 1073262Eki Görüntüle 1073263Eki Görüntüle 1073264Eki Görüntüle 1073265
@Siyah Martı

ankarada yaşıyorsan sana destek verebilirim yardımcı olmak icin yazıcında ciddi kalibrasyon problemlerin var tablandaki bobmbeyi ölçerek yazılım güncellemesi de yaparız çözülecek birsey bu merak etme yazıcın güzel yazıcı anakartı fln benim begendigim bir kart

Teşekkür ederim ilginiz için @eminerol . Ben İstanbul'da yaşıyorum.

Yazıcıyı şuan kullanabiliyorum. Baskılar alabiliyorum. Bazı geliştirmeler yapıyorum bu aralar. Son açtığım konudan da takip edebilirsiniz. @Siyah Martı sağ olsun çok yardımları dokundu bana. Hakkı ödenmez.

Zamanım çok kısıtlı olduğu için süreç biraz yavaş ilerliyor sadece. Bu aşamada sorun yaşarsam tekrar danışırım size de. Tekrar teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı