Creality Ender 3 V2 için yükseltme tavsiyeleri

Yer
istanbul
Ender 3 V2 sahibiyim baskı kalitesini arttırmak ve süresini azaltmak için neler yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Şu ana kadar çift Z eksen, bltouch, silikon tabla yayı, tabla termal ped, csa nozzle, trapez yaylı somun, Z mil tutucu, çift dişli alüminyum extruder, filament filtresi, filament sensörü taktım.

Ender 3 V2 sahibiyim baskı kalitesini arttırmak ve süresini azaltmak için neler yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Şu ana kadar çift Z eksen, bltouch, silikon tabla yayı, tabla termal ped, csa nozzle, trapez yaylı somun, Z mil tutucu, çift dişli alüminyum extruder, filament filtresi, filament sensörü taktım.

Bir yukseltme yapmadan once:

Filamentinizi kurutun, duzgun bir sekilde saklayin.
Slicer ayarlarini dogru yapin.

Bunlarin hepsini dogru yapiyorsaniz:

Ekstruderi Direct Drive seklinde takin
Hotend'i yukseltin
2. parca sogutma fani ekleyin

Bir yukseltme yapmadan once:

Filamentinizi kurutun, duzgun bir sekilde saklayin.
Slicer ayarlarini dogru yapin.

Bunlarin hepsini dogru yapiyorsaniz:

Ekstruderi Direct Drive seklinde takin.
Hotend'i yukseltin.
2. parca sogutma fani ekleyin.

Filament ve dilimleme ayarları konusunda hiçbir sıkıntım yok Direct Drive yaparsam nozzle tıkandığında çok uğraştırır diye yapmak istemiyorum bir de hotend ve soğutma için önerdiğiniz modeller var mı?

Filament ve dilimleme ayarları konusunda hiçbir sıkıntım yok Direct Drive yaparsam nozzle tıkandığında çok uğraştırır diye yapmak istemiyorum bir de hotend ve soğutma için önerdiğiniz modeller var mı?
Kendim ayni yazicida direkt drive yaptim benim icin hicbir sorun olmadi arti olarak baski kalitesi fark edilir sekilde artti.

Hotend icin Aliexpress'den cekiniyorsaniz,

alabilirsiniz ancak Aliexpress'de ayni urunu cok daha ucuz fiyata tedarik edebilirsiniz, ki Aliexpress'den alisveris yapacaksaniz size Mellow NF Crazy oneririm.

Yalniz herhangi bir hotend upgrade'inde toolheadinizi degistirmeniz gerekecektir, bunun tek istisnasi Creality'nin Spider hotend setini almak ancak Creality'nin urunlerini rezalet kalitesi yuzunden onermiyorum.

@leanardo di capriyo

V2'nin baskı kalitesi stock olarak da iyi sayılır aslında. Thingiverse vb. bir platformdaki farklı bir duct ve daha güçlü 5015 vb. soğutma fan(larıyla) baskı kalitesini daha da iyileştirebilirsin.

Yaptığın upgradeler daha ziyade senin işini kolaylaştıran upgradeler. Makineyi değiştirme planın yoksa bence sadece nozzle'ı 0.6mm ile değiştir, hızı düşürüp baskı sıcaklığını biraz arttırman gerekir ama günün sonunda baskı süren gene de kısalır ve hala min. 0.12mm katman yüksekliğiyle baskı alabilirsin. Olumsuz nokta olarak yatayda 0.4mm yerine 0.6mm baskı genişliği söz konusu olur ama slicer ayarlarıyla her zaman için oynayabilirsin.

Hızlı bir makine için sadece hotend, stepperlar vs. değil, firmware ve onu kaldırabilecek anakarta da ihtiyacın var. Bunları da değiştirince sadece V2'nin iskeletini kullanmış olursun. Değiştirmezsen de sınırlı bir artış sağlayabilirsin.

Direct drive istiyorsan makineyi satıp Ender 3 V3 SE, Elegoo Neptune 3 Pro, hız istiyorsan Klipperlı makinelere geç, Neptune 4 ya da Creality Ender 3 V3 KE gibi makineleri değerlendir.

Geri
Yukarı