Creatin alınır mı?

nurgul

Kilopat
Daha fazla  
Evde spor yapıyorum. 10 kg iki adet dambılım var. Günde 4 set 20 tekrar kol çalışıp 100 şınav çekiyorum. Bana faydası olur mu?

Faydası tabii ki olur fakat bence bu şiddetteki antrenmana gerek yok. Kreatin bu arada supplement arasında en işe yarayan supplementdir. Genelde yararını patlayıcı güç esnasında görürsün yada 8. tekrar yaptığında 10-12 çıkabilmeni sağlar.

Saçların dökülmeye meyilliyse veya zaten dökülüyorsa hiç bulaşma kafanda saç kalmaz.

Dostum yanlış bilgi verme yapılan hiçbir araştırma yok creatinin saç döktüğüne dair. 2009 da yapılan tek bir araştırma var bunla ilgili DHT (Dihidrotestosteron) hormonunu yükseltiyor. Bu da genetik olarak erkekler de dökülme var ise zaten belli bir yaşta bağışıklık sağlayamıyor ve bundan dolayı dökülüyor. Creatin kullansan da kullanmasan da genlerinde var ise dökülecek.

Kaslarına gerekli stresi bile veremezsin belki 3 4 haftaya 10 kg tamamen etkisiz kalacak creatin alacagina git halter dambıl seti al 65-85 kg

Evde spor yapıyorum. 10 kg iki adet dambılım var. Günde 4 set 20 tekrar kol çalışıp 100 şınav çekiyorum. Bana faydası olur mu?

Hocam evde spor yaparken hiç hiç gerekli değil normalde ebile çok bir gerekliliği yok o parayla direnç bandı veya barfiks seti alırsanız daha iyi olur sizin için.

Creatin kullanan biri olarak şunu demek istiyorum. Etkili bir suplament. Fakat evde sizin yaptığınız spor ile bunu kullanmak gereksiz olur. Ağır antrenman yapmanız gerekiyor. Bu işe vakit ayırıp daha ileri bir seviye için öneririm. Ev için gereksiz. Git tavuk pilav ye daha iyi.

Faydası tabii ki olur fakat bence bu şiddetteki antrenmana gerek yok. Kreatin bu arada supplement arasında en işe yarayan supplementdir. Genelde yararını patlayıcı güç esnasında görürsün yada 8. tekrar yaptığında 10-12 çıkabilmeni sağlar.

Dostum yanlış bilgi verme yapılan hiçbir araştırma yok creatinin saç döktüğüne dair. 2009 da yapılan tek bir araştırma var bunla ilgili DHT (Dihidrotestosteron) hormonunu yükseltiyor. Bu da genetik olarak erkekler de dökülme var ise zaten belli bir yaşta bağışıklık sağlayamıyor ve bundan dolayı dökülüyor. Creatin kullansan da kullanmasan da genlerinde var ise dökülecek.
kullansan daha hızlı dökülecek işte. ben çevremde gördüklerimden söylüyorum saçı hafif açık dökülmeye meyilli kaç arkadaşım kullandıysa şu an x5 daha kel oldular. maksimum da 1 yıl kullandılar. normalde o saçlar belki 10 yılda dökülecekti. herkeste dökülür demiyorum zaten ama meyil varsa kullanırken 1 kere daha düşünmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı